Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, milyen egy ket eves...

Katerina106 kérdése:

Anyukak, milyen egy ket eves es egy ujszulottel boldogulni?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiunk,aki most egy eves ket honapos.Kistesot szeretnenk neki.Arra lennek kivancsi, ha ket eves korara szuletne a masodik, mennyire lenne megterhelo ket kicsivel? Nagyszulok tavol vannak nagyon, nincs segitseg.Koszonom elore is!
2012. nov. 27. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem most két éves a gyerekem, ha elképzelem,hogy még itt lenne egy újszülött is. Szerintem nagyon nehéz lehet. Viszont cserébe később könnyebb, együtt nőnek fel, stb.,stb. Ez a dilemma nálunk is. De lehet, hogy a kezdeti kényelmet választjuk és marad a nagyobb korkülönbség. Ha bevállaljátok készülj fel :)
2012. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

23 hónap van nálunk az első kettő között. Mi is két évet terveztünk. Szerintem ideális. :o)

A harmadikkal azért vártunk egy picit többet, ott 33 hónap lett.

2012. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam 16 hónap van két kicsi között. Szerintem, ha most születne, akkor picit könnyebb lenne az eleje, mert egy 2 éves már sokkal több mindent megért, összességében "használhatóbb", mint egy alig másfél éves. Mi is magunk vagyunk, mindenkitől messze, úgyhogy átérzem a helyzeted. De kibírható, megoldható, és később így lesz jobb, ebben 100% biztos vagyok.
2012. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is 16 hónap a különbség, nem könnyű az első 2 év, de túlélhető.:) segítség nálam mondjuk volt annyi, hogy a férjem otthon volt velünk az első 2 hónapban.
2012. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek közt 20 és fél hónap van. Az első hónap nehéz volt. Le kellett tisztáznunk a dolgokat a megváltozott helyzet, viszonyok miatt. De azóta kisebb nehézségekkel ugyan de jól működünk. Nálunk a lemenetel okoz gondot segítség nélkül, mert 3. emelet, lift nincs és tároló sem odalent. A többi megoldható, belerázódunk. Én mostmár - néhány kirívó esettől eltekintve - élvezem. Most lesz a nagy 2 éves a kics meg 3 hós :)
2012. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 21.5 hónap a külöbség, a nagy most volt kettő a kicsi lassan 3 hónapos lesz.

Nehéz csak a legelején volt, egy-két hét, a nagyot megviselte amíg kórházban voltam, rettentő hisztis lett, aztán nem értette,hogy ha etetem a kicsit nem tudok mindig ugrani,ha kér valamit:(

De belerázódtunk. Vannak nehezebb pillanatok,főleg,hogy a kicsi nem szeret a babakocsiban aludni, így ha reggel megyünk a boltba, őt felöltöztetem,kocisba be, ki a teraszra(kertes ház), és míg öltöztetem a nagyot, a kicsi ordít...na ettől kész vagyok. fordítva nem működik, mert mire a kicsit felöltöztetném, addig a nagy az udvar másik végén lenne a homokozóban, vagy ki tudja mi mást találni ki:) De úgy gondolom ennél nagyobb problémám soha ne legyen:):)


De meg lehet oldani mindent!!!Nyugi

2012. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,en is attol felek hogyan oldom meg majd a napi setakat... a fiam egy orokmozgo ,mi lesz kesobb ? :) en babakocsival o meg a motorral vagy barmivel,belegondolni is rossz :) hogyan fogom szopiztatni a kicsit?etetni a nagyobbt?altatni oket? es meg ezernyi kerdest feltehetunk ugy erzem.Meg egy honapom van eldonteni, hanem kifutok az idobol es vissza kell mennem dolgozni 9 honap mulva...
2012. nov. 27. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól, hogy mennyire lesz önálló addigra a kétévesed, és milyen lesz az újszülött (ezt persze nem tudhatod előre). Ha a nagyobb nyugis, jól kezelhető, akkor nem lesz gond. Én közlekedtem babakocsival + két motorozó gyerekkel Budapesten, járdán. Nem volt probléma. De tény, hogy előre készültem, azaz tudatosan és következetesen neveltem a gyerekeimet. (Pl. ha lemész a járdáról, elveszem a motort, és itt hagyjuk. Lement, ott is hagytuk. Többet nem ment le.) Tudom, hogy ez szigorúnak tűnik, de bevált. Nekem nincs két év a gyerekeim között, muszáj volt betartatni a szabályokat.
2012. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!