Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mossátok a csak anyatejes...

Ti mossátok a csak anyatejes baba fogait?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, bár sok 6-7 hónaposnak még nincs foga. Én dokit kérdeztem, mert nagyon megoszlanak a vélemények, szóval fogorvos mondta hogy az anyatej ugyanúgy tartalmaz mindenféle anyagot, mint más táplálék, így cukrot is ami roncsolja a fogakat. Tehát anyatejes baba fogát is mosni kell.
2012. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, amint van foga a gyereknek azt mosni kell mindegy mit eszik. Az anyatej rettenetesen cukros ráadásul.
2012. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tegnap járt nálam a védőnő.

Babám 6 hónapos státuszát csinálni.

4 hónapos kora óta van 2 foga, és ő kérdezte, hogy mosom-e? Én mondtam, hogy őszintén ez eszembe se jutott eddig. Mivel csak anyatejes, és tegnap kóstolt először almát.

Ő erre amúgy nem mondott semmit, de emiatt tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, más hogy csinálja.


Utána olvastam itt:

[link]


És ma megkérdeztem a doktornőt is. Ő is azt mondta, hogy ez leginkább genetika, illetve nem szabad cumisüvegből cukros lötyiket itatni, és amúgy is, cukrosat minél később.


Úgyhogy egyelőre fogmosás nálunk nem lesz.

(Ráadásul éjszakai szopi után csak nem mosok neki fogat??)

Ahogy beindul az evés, mossuk majd, egy-két hónapon belül valamikor.

(Ja, nagyobb gyerekeimnek 8 illetve 10 hónaposan nőtt ki az első foguk, úgyhogy ott nem volt ez kérdés...)

2012. nov. 28. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok!


Ez az egy mondat szíven ütött.


"megelőző hatású lehet és gátolhatja a gyermekek fogszuvasodásának kifejlődését."


Ennyire ne legyünk már elvakultak könyörgöm. Tény hogy az anyatej a legjobb egy kisbabának. De az is tény, hogy az anyatej iszonyú mennyiségű cukrot tartalmaz, ami roncsolja a fogakat. És mégis mi van az anyatejben ami a cukor roncsoló hatását semlegesíti? Tehát én mindenképp megmosnám legalább napi 1×. Nagyon szuper babafogkefék vannak már, kettőt hármat húzol vele és kész.

Nyilván éjszaka nem kell megmosni, és Te sem mosol minden egyes falat vagy korty után fogat, de a napi 1 biztos nem árt egy kisbabának sem.

2012. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy árt-e, ha megmossuk, hanem hogy baj-e, ha nem mosom.


Amúgy a fogzománc igen sérülékeny még, és szerintem az is egy nehézség, hogy egy ekkora babánál "szakszerűen" mossuk-e meg a fogakat, amikor együttműködésre még nem igazán képesek.


Enyém pl. azt is alig engedi meg megnézni, hogy áttört-e újabb foga, vagy sem.

2012. nov. 28. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mostam, 6 hónaposan 6 foga volt már. Egyébként az a fura, hogy nekem se engedte, hogy belenézzek a szájába (most se engedi), nem szerette, ha belekotrok (most se szereti), de a fogmosással eddig csak akkor volt gond, amikor elharapta a száját és egy óriási seb volt rajta. Egyébként szépen kinyitja és hagyja, hogy sikáljam :)
2012. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért, de milyen fogkrémmel mossátok a fogacskákat pár hónapos babánál?
2012. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nenedent, és ahogy kibújt az első fogacska mosom az ujjfogkefével!
2012. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!