Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Streptococcus ag. - szülés...

Streptococcus ag. - szülés után hogyan tovább? Óvintézkedések?

Figyelt kérdés
36. héten vett kenet eredményem negatív volt, 5 hósan mégis strepto agalactiae-t találtak a kislányomnál, antibiotikumos kúra után eltűnt nála. Ezt követően voltam nőgyógyásznál, aki most már nálam is kimutatta. Hogyan történhetett a fertőzés és mikor, nem tudja megmondani senki. Tud erről valaki valamilyen információt, hogy hogyan terjedhet? Ruháról, ágyneműről, levegőben stb...? Vagy csak közvetlenül a hüvelyváladékkal, széklettel ...? (szerintem hibás lehetett a 36. heti tesztem, és ezér fertőződött a kislányom). Még mindig nagyon féltem őt, hisz bennem van a baci. Aki szintén ezzel szenved milyen óvintézkedéseket tesz pici baba mellett, hogy nehogy megfertőzze véletlenül... Már tiszta paranoiás vagyok emiatt. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 27. 16:46
 1/1 anonim válasza:
Nálam is megtalálták a bacit szülés előtt, kaptunk antibiotikumot, így nem fertőződött meg a baba. Szülés utáni kontrollon azt mondta az orvosom, (aki elég profi, elmondhatom, ha érdekel, hogy miért gondolom ezt róla), hogy ez a baci alapból van a szervezetben, de ha több mint kéne, annak sincs semmi jelentősége, kivéve a szülés alatt. Csak ilyenkor fertőződhet meg a baba. Szóval nem kell aggódnod, h most visszafertőzöd.
2012. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!