Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Taxiban be kell kötni az...

Taxiban be kell kötni az autóshordozót?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ahányszor taxiban be akartam kötni magamat, szólt a sofőr, hogy "taxiban nem kell bekötni" és az egyik kocsiban konkrétan ki is van írva, hogy "a biztonsági öv buzerálása x ezer ft". Szóval nem tudom, mit szólna a sofőr, ha elkezdenék ott autóshordozót kötözgetni a taxiban, feltéve ha egyáltalán "kéznél" van az öv és nem az ülés mögé bedugva.

Kocsink nincs, így kórházból taxival jönnénk majd haza.


2012. nov. 27. 23:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Taxiban is ugyan úgy kötelező bekötni magatokat és a gyereket is. Csak a taxisofőrnek nem kötelező magát bekötni.
2012. nov. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

Rosszul tudod kedves elsi!

Ahogy a buszon, ugy a taxiban sem kotelezo bekotni magunkat. Ahgyan pl a yerekules sem kotelezo benne. De a gyerekemet biztosan bekotnem, ha tetszik a taxisnak, ha nem.

Esetleg emlitsd meg, amikor rendeled a taxit, hogy babat fogtok hazavinni a korhazbol es be szeretned kotni, csak olyan autot kersz, ahol erre van lehetoseg.:)

2012. nov. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
41%
A taxiban nem kotelezo se gyerek ülés, se biztonsági öv használata, ez egészen biztos.
2012. nov. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Valóban nem kötelező, na de én pl. nem is azért kötöm be magam és a gyerekeimet, hanem mert úgy biztonságosabb.

Mindenképpen olyan taxit kérjetek, amiben be lehet kötni a hordozót.

Sajnos kb. ugyanolyan esélyetek van egy esetleges balesetre, mint bárki másnak :(

2012. nov. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
be kell vagy nem kell, én mindig ragaszkodtam hozzá, macerásabb de fő a biztonság. Ilyen alapon az öledben is ülhetne a gyerek a taxiban, kb ugyanannyit ér mint a be nem kötött ülés vagy hordozó. Mi dokihoz jártunk taxival, még a gyerekülést is viszem magammal, sohasem ellenkeztek, igaz, mindig telefonon jeleztem előtte hogy viszem és kérem a taxis segítségét a bekötéshez.
2012. nov. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

benne vannak a kreszben, hogy kell:


Olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni


Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;

d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

g) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.



Tehát a taxi utasának be kell magát kötni.

2012. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Pár hónappal ezelőtt kifejezetten olyan taxit kertem, amiben van gyerek ülés, mert hosszabb útra mentünk a gyerekemmel. A diszpecser is elmondta - több társaságot is felhívtam emiatt- hogy taxi az nem kell gyerek ülés. Az ok csupán annyi, hogy feltételezik, aki taxival utazik, annak nincs kocsija, akkor meg minek venne gyerek ülést? Ettől függetlenül az ülést lehet használni, be lehet kötni, de nem kotelezo.
2012. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, hogy lehet kérdés, hogy be KELL-E kötni?!


A taxikat szerintetek nem érheti baleset? A legszabálytalanabbul közlekedő sofőrök a taxisok!

2012. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem értem,a taxival nem történhet baleset,csak,mert taxi??Elvileg a bekötés az esetleges sérülések csökkentésére lett kötelezve,de taxiban nem sérülhetünk??
2012. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%
A taxiban azért nem kotelezo a gyerekules, mert alap esetben az taxizik, akinek nincs kocsija. Ha nincs kocsija, minek lenne autós ülése? Tehát nem kotelezo a gyerekules, sem annak be kötése, de ha mar van, akkor lehet használni es akkor mar érdemes bekötni is.
2012. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!