Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos még ülni nem tudó...

6 hónapos még ülni nem tudó kisfiam ehet etetőszékben (nem dönthető)?

Figyelt kérdés

A babahordozóban és az ölemben sem hajlandó enni napok óta, ma viszont kipróbáltuk az etetőszéket, abban szépen evett, de félek megerőlteti a kis gerincét, kb fél óra az evés, és ez idő alatt hátra sem bírom dönteni mert akkor rögtön sír. Csak úgy jó neki ha közben a tálcán tapsikol.

Ártok neki ezzel ha ezentúl így eszik?



2012. nov. 28. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen filózom, bár nekem az autós gyerekülésben elvan, csak azt nekem nagyon kényelmetlen minden alkalommal rögzíteni a székhez, amire felteszem...

6 hónapos, de pl. babakocsiban és babahintában is ülésbe húzza magát, illetve egy kézen támaszkodva tud ülni.

Ha az ölemben van, akkor is ülésbe húzza magát simán. Szóval az a pár perc szerintem nem árt, igaz az enyém most kezd kóstolgatni, szóval 5 perc az "evés". Viszont amikor a család vacsorázik, jó lenn beletenni, mert akkor nem kell ölben fogni valamelyikünknek a férjemmel, mert igazi "társas lény". Jól elvan naphosszat, de ha a család eszik, ő is ott akar lenni. :o)

2012. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam hónapos korától ül egyedül, stabilan. Neki nem volt kényelmes benne ülni, nekem nem volt kényelmes etetni őt a székben. Eddig mibe etetted? Abban nem maradhat amíg meg nem tanul ülni?
2012. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem tenném bele, mert nem hogy megerőlteti, de ha rendszeresen tölt el ott hosszabb időt (márpedig ilyenkor nem biztos, hogy végez 5 perccel az evéssel), akkor a gerinc alsó szakaszára túl nagy nyomás esik (ott ugye még nincsenek meg a későbbi mozgásfeljődés során kialakuló tartóizmok, amik így lehet, hogy majd nem oda tapadnak, ahová kéne...) , illetve a combízületei is problémásan fejlődhetnek. Nem véletlen, hogy nem szabad ültetni a gyerekeket (csak ha már magukat felhúzzák), vagy állítgatni, míg ők nem képesek rá. Ezek az izmok akkor alakulnak ki megfelelően, hogyha a saját mozgása során éri őket terhelés, nem külső behatásra...


Pihenőszéke nincs? MEnnyit eszik már? 6 hónaposan azért a zöme még anyatej vagy tápszer, nem? Esetleg megpróbálhatod, hogy teljesen visszaálltok 1-2 napra arra és aztán újdnságként hat a szilárd étel..

2012. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a babahordozóban evett eddig, és továbbra is, csak most már le kell kötni a figyelmét nagyon.(talán így működni fog)
2012. nov. 30. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!