Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási táblázatok...

Hozzátáplálási táblázatok útvesztője-összevetése? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval van 2 táblázatom, ami alapján elindultam, most 5 hónapos múlt a babám, de van néhány eltérés a 2 táblázat között. Légyszi írjátok meg a gyakorlatban Ti hogy alkalmaztátok, mikor adtátok a következőket:

1. banán - 6-8 hó vagy 1 évtől

2. zöldbab: 6-8 hó vagy 10-11 hó

3. gesztenye: 4-6 hó vagy 6-8 hó

4. szilva: 4-6 hó vagy 8-12 hó

5. spenót, sóska: 8 hótól vagy 10-11 hótól

Az az érdekes, hogy egyikben valamelyik előbb adható, más meg később, most akkor mi szerint nézzem, inkább a későbbi adhatóságot mindenből?


2012. nov. 28. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne görcsölj rá.Ha valaminek idénje van add,ne várd meg míg csak mirelit lesz.

Tehát a szilvát már most nyugodtan ( én azzal kezdtem )

Gesztenye is ,most lesz télen ...

zöldbab ha nincs fagyasztva saját termés én várnék vele ...

banán mehet bátran csak arra figyelj hogy fogja e a babád pociját .

A táblázat egy támpont , logikával többre mész ;)

2012. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Banán-4 hó

zöldbab-nem szerette

gesztenye-6 hó körül bébiételben

szilva-5 hósan bébiételben,később a gyümölcs is nagy kedvenc volt

spenót,sóska-6 hó

2012. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Babeli Zurzavar ***** válasza:
javaslom hogy figyeld a gyerkoc reakcioit, 4 honapos volt a fiam amikor megprobalkozott a borsoval, nem ette meg, fajt tole a hasa. 2 honap mulva megint megkinaltam, most 2 pofara tomi magaba... vannak alapveto etelek amit nem erdemes adni pl: k-betusol, Vele es Magaddal is kiszursz mert puffasztani fogja, azt hagyd kesobbre, de ezeket az szelsosegeket elkerulve agy pici adagban kiprobalva, kiserletezhetsz mindennel. 6 honapos a gyerekem, ma parolt ujhagymat ettem vacsorahoz koretnek, kikapta a kezembol es elkezdte kiszopizni a levet... semmi baja, a narancsot, grapefruitot, meg a citromot is cikkekben eszi, imadja, ellenben a hust nem szereti. megprobalom "elrejteni" a fozelekben de hiaba paszirozom a felismerhetetlensegig, kierzi az izet es szo szerint kirazza a hideg tole:-) es kikopkodi. nyilvan nem fogja egesz eleteben utalni a hus izet, ezert azt gondolom az az oka hogy a gyomra, emsztese nincs felkeszulve ra. majd par het mulva ujra megprobalja.
2012. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Banán: 6 hó

Zöldbab: 9 hó

Gesztenye: 6 hó

Szilva: 6 hó

Spenót, sóska: 8 hó, de sóskát csak heti egyszer az oxálsav miatt.


Ha nem emészthetetlen, puffasztó vagy allergizáló dologról van szó, akkor nyugodtan kóstoltasd, és ahogy írták előttem, figyeld a Babácska reakcióit.

2012. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!