Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám nem akar...

11 hónapos babám nem akar szopizni. Normális ez így? Vagy ilyen idős korban ez lehet természetes dolog? Kétségbe vgyok esve. Én kis naiv meg úgy gondoltam, hogy majd jó sokáig fog szopizni.

Figyelt kérdés
Eddig este és reggel szopizott még, de mostmár este és napközben sehogy sem tudom rávenni. Még reggel mikor felkel szopizik, de már csak inkább szomjúság ellen pár kortyot.
2012. nov. 29. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Épp ideje, h leszokjon, már majdnem 1 éves! Nem kell 8 éves koráig szoptatni.
2012. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Már jó sokáig szopizott. Teljesen természetes,hogy már nem igényli.
2012. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, azért 8 éves koráig nem is gondoltam :) csak olvasgattam, hogy mindenki 2 éves koráig szopiztatott és teljesen összezavarodtam, hogy most akkor ez a leszokás nálunk korai vagy tersmészetes ez is? Ezért gondoltam megkérdezem a véleményeket.
2012. nov. 29. 19:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát minden babának más az üteme, de szerintme a teljes elválasztódáshoz ez még korai. Lehet, hogy este túl sok az inger, felpörög stb. Viszont lehet, hogy a reggeli szopi még egy évig megmarad ;)


a lényeg, hogy igény szerint alkalmazkodj a babádhoz. sajnos tudom, milyen rossz ez. Az én lányom 19 hónaposan egyik pillanatról a másikra, kb egy hónap alatt választotta el magát napi 5 szopiról a nullára. Nagyon rossz volt eleinte, de muszáj úgy felfogni, hogy ez az ő döntése.


kitartást :)


(és ne erőltesd - szintén tapasztalat - attól nem fog visszaszokni...)

2012. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mostmár megnyugodtam, hogy nem gond van csak már nagyfiú lett a babóm! :D
2012. nov. 29. 19:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez volt furcsa, hogy elég gyorsan lecsökkentette a szopikat. Eröltetni nem akarom néha megkínálom, ha nem kell neki (általában nem :() akkor hagyom. Rossz érzés, de el kell fogadni felnőnek. :)
2012. nov. 29. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem 7 honaposan szo szerint egyik naprol a masikra nem szopizott a kislanyom. Vasarnap husleves levet evet, hetfön mar nem kellett neki a tej, se reggel, se napközben, se este. Eleg drasztikus volt feldolgozni, nekem legalabb is :) Azota 2 eves, es meg a tejes dolgokat is nehezen eszi, de egeszseges, mosolygos kislany es beteg meg nem volt, pedig eleg sokat van közössegbe. Engem a doki azzal nyugtatott, hogy neha elöfordul, hogy egyhangu lesz a picinek az etkezes, föleg ha sokat latja, hogy ti mit esztek. Az, hogy ebböl mi igaz vagy mi nem nem tudom, de lenyeg a lenyeg, hogy a kicsi jol eri magat es egeszseges :)
2012. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Atroposz ***** válasza:

Az én lányom 9 hónapos múlt és csak szopna.Egész hozzátáplálás nekünk kész kínlódás.Én irigylem azokat a szülőket akik nem kínlódnak.Néha úgy érzem,hogy ennek soha nem lesz vége.



Szeretek szoptatni,de szeretném ha a lányom végre enne normális babakajákat.Rengetegszer dobtam ki a főztömet és drága bébiételeket.


Csak azért írok ,hogy lásd a másik végletet is. Kívánom ,hogy úgy alakuljon a szoptatás ahogy szeretnéd.

2012. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Sokan nincsenek tisztában a szopisztrájkkal, pedig ilyen is van. AZ én Fiamnak is volt, de sikeresen leküzdöttük!!! Lassan 14 hós és még mindig szopizik! Nem kell az irigyekre hallgatni, nincs itt az ideje az elválasztódásnak.
2012. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen természetes, már nincs rá szüksége.
2012. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!