Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnál vashiányt állapít...

Kislányomnál vashiányt állapítottak meg, amit cseppek formájában kap ezután. Beletehetem ezeket joghurtba?

Figyelt kérdés
Azért vagyok bizonytalan, mert a vashiányt az is okozhatja, hogy még túl sokat szopizik és a tejben levő "valami" (kalcium???) "valamit csinál" (reakcióba lép???) a vassal. Na, ha ezt valaki megérti külön dicséret érte, bocsi, de tényleg nem tudom jobban megfogalmazni...
2012. nov. 29. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, nincs elég tápértéke a tejednek. A cseppet inkább kevés teával ad neki. Minden jót nektek! 3gyerekes
2012. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Maltofert kap?

Mert a lányom is azt kap és ő imádja bevenni csak úgy, tisztán.

2012. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Maltofert kap, ha csak meglátja már hisztizik és rázza a fejét. Teát nem iszik, csak vizet. Abba meg nincs értelme beletenni. Joghurtba próbáltam, úgy megette, csak félek nehogy valami reagáljon vele és ne tudjon utána felszívódni a szervezetében...Köszi a válaszokat!
2012. nov. 29. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Èn mindig az uzsonnàjàba tettem, ami gyümölcspürè volt ès így simàn megette. Pl. Gyakrabban adtam neki szilvàs bébiételt, mert egy kicsit megfogta a vas.
2012. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam tápszeres volt, az orvos javaslatára én abba tettem mindig. Véleményem szerint, ha a tápszerben lévő rengeteg "valami" nem lépett reakcióba a "valamivel", akkor a joghurtban lévő 'szinte semmi' biztosan nem fog! :)))) Tetszik, ahogy leírtad, én értem, de én sem tudom jobban leírni! :D Szóval a tápszerben még vas is van, nem kevés... ha abba bele lehet csepegtetni, akkor a joghurtba tuti! És ne felejtsd el a folsavat adni mellé, mert az segíti a vas felszívódását! Ugye azt is felírták?
2012. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:-) Akkor nem csak nekem okoz gondot megfogalmazni. Ha idekeveredik egy vegyész vagy kémiatanár esetleg segíhetne ebben is. Folsavat nem kaptunk :-(
2012. nov. 29. 23:18
 7/9 anonim ***** válasza:
én is a tápszerbe tettem. A gyerekorvos is azt mondta, hogy abba mehet.
2012. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is tápszerbe raktam, szerintem joghurtba is nyugodtan lehet.
2012. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :-)
2012. nov. 30. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!