Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat mennyi idős korukig...

A babákat mennyi idős korukig büfiztessük?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hetes, cumisüvegből eszik. Újabban azt csinálja hogy miután jóllakik bealszik és nem hajlandó büfizni. Utána leteszem aludni. Van hogy felébred, mert nyomja a kis pociját olyankor felveszem büfizik majd visszaaltatom. De olyan is van, hogy nem ébred fel.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Próbáltam piszkálni hogy büfizzen de esze ágában sincs felébredni. Alszik a kezemben... :/


2012. nov. 30. 03:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az is előfordult sokszor, hogy 15-20 percen keresztül ébren sem büfizett a pici, utána amikor vízszintes helyzetbe tettük és pár perc múlva újra fölvettük, akkor sikerült. Tehát érdemes letenni,és pár perc múlva újra fölvenni. Azt nem tudom, hogy álmában működik-e, de egy próbát megér. ;)
2012. nov. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindig nyelnek levegőt.

Egyébként addig kell büfiztetni, amíg egyedül nem tud ülni.


Próbáld ki azt, hogy felveszed, a mellkasodra fekteted és simogatod a hátát-oldalát. De ha nem jön a büfi, nem jön a büfi. :)

2012. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alvás közben is tudnak büfizni, ha jó pozícióban tartod. Szerintem ha üvegből eszik, akkor elég esélyes, hogy nyel levegőt és ahhoz még nagyon pici, hogy ez bennt maradjon.

Mi is kínlódunk a lányunkkal. Sokszor 15-20 perc után jön egy óriási, egy közepes és egy kicsi, amikor már azt hiszem nem lesz semmi. Ezután leteszem, alszik és amikor 2 óra múlva felkel, megint büfizik. Tehát még így is hagyunk benne levegőt.

2012. nov. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Igen én is azt csinálom ,hogy leteszem vízszintesbe a babát és amikor felébred, elkezd nyüszögni felveszem és egy nagyot büfizik. Utána visszafektetem és jobb esetben vissza is alszik.

Köszönöm a válaszaitokat, akkor ezek szerint jó a taktikám :)

2012. nov. 30. 07:56
 5/6 anonim ***** válasza:
addig kell büfiztetni amíg nem tud magától felülni.fektesd hasra,akkor nem lesz belőle probléma.nem mindig büfiznek egyébként.
2012. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baba, és cumifüggő! Az én babám, alig-alig büfizett! Tartottam a karomban sokáig, de volt hogy nem akart! A védőnő azt mondta, hogy nem kell sokáig tartogatni, ő nem aza levegőnyeldeső tipus, nem lesz baja, tegyem csak le a kiságyba. Ma már 13 hónapos, és vagy az első ölbevételnél kirobban belőle, vagy nem, de akkor nem is fog, mert nem nyelt valószínű! Amikor kirobban, a férjem meg is szokta jegyezni, hogy " kislányom, még a hajam is meglibbent! " :-DSzerintem, ez olyan, mint hogy vkinek hasfájós babája van, vagy sem! Nekünk nem volt hasfájós sem!
2012. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!