Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik ha nem a korának...

Mi történik ha nem a korának megfelelő cumit használja?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, MAM szilikonos cumit használt.De a 2-6 hónaposnak valók közül csak latex-et kaptam,pedig több helyet is bejártam,ez viszont nem tetszik neki:(: Sőt másmilyen cumi sem...


Baj lehet belőle,ha 6 hónapos koráig 0-2 méretet haználunk, és utána a 6+kedjük,emrt abból már megint van szilikonos?


2012. dec. 1. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Szerinted? Ez most komoly? Bár cumiztatni is kár volt.
2012. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg minél hamarabb szerezni nagyobb méretet, de addig átmenetileg megteszi szerintem. Nekem volt olyan, hogy nem volt tiszta a jó méret és az egyel kisebbet adtam oda neki, de nem állandóan! Nyilván van oka annak, hogy több méret van, az én babám szájából pl ki is esett a kisebb... Nem csak a fogak szempontjából érdekes a méretezés, mert gondolom az még nincs neki, de a szájpadlásra is hatással van, ezért is vannak olyan cumik, amik a szájpadlást "védik"...habár azt az én babám sem volt hajlandó használni...
2012. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is MAM-os cumit használunk. Nekem majdnem 6 hónapos volt a kisfiam, amikor még a 2-6 hónap közötti cumit használtuk. Egy pillanatra nem figyeltem és betette fordítva a szájába, megakadt neki és felkarcolta a szájpadlását,nagyon sírt. Szóval szerintem, amint van lehetőség vegyél neki a korának megfelelőt, mert a cumi külső része is nagyobb. Én azonnal kicseréltem neki a nagyobbra, ezt már nem tudja fordítva betenni a szájába.
2012. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
az ég világon semmi!
2012. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém már majdnem 4 hónapos, de még mindig csak a 0-2-est hajlandó használni, pedig már vettem vagy 5-félét.
2012. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónapos, hatalmas nagy baba és a legkisebb méretűt fogadja el csak. Nem is agyaltam ezen a sógornőm hívta fel a figyelmem. Szerintem baba függő.
2012. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a veszélye tényleg megvan, hogy a kisebbet beteszi a szájába teljesen. Legalábbis az én fiam ezt csinált, szinte kipeckelte a száját a cumival, és nem mozdult se ki-se be, ő pánikolt, én szintén, mire ki tudtam venni neki. A korának megfelelő a legjobb, ha szükség van a cumira.
2012. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babámnak semmi baja nem volt! Mam-os cumit használt, vettünk, is és váltottunk volna is, de nem kedvelte! Hagytuk a régi jól beváltat, atán ez maradt is!13 hónapos! Csakm a kiságyba kapja meg elalváskor, ha felkelt otthagyjuk az ágyba a cumit, nincs mumó-cumó egész nap!
2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az en lanyom csak 9 hosan fogadta el a 6hostol valo dudi, akkor viszont egyik naprol a masikra, a nagytol elotte fuldoklott, nem volt neki meg akkora szaja. Szoval valaszra felelve, igen elobb utobb ki kell majd cserelni nagyobbra a fogak miatt, de figyelembe venni a baba igenyeit is, es egy ket honap csuszas szerintem semmi gondot nem okoz, elvegre nem minden gyereknek van egyforma szaja,szajurege, igy ezek az adatok is csak hozzavetolegesek.
2012. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Döbbenetes, hogy egy szülő azon molyol, hogy milyen cumit adjon a gyerekének. Honnan szeded, hogy kötelező cumiznia? Neked a gyerek egy ilyen cumialjzat, genetikailag cumizásra tervezted?

Lehet, hogy inkább meg kellene neki adni azt az érzelmi környezetet, amiben nem is igényli a cumit?


A cumi az idegroncsoknak való, megsúgom.


Lehet lepontozni, csak nehogy gondolkodni kelljen...

2012. dec. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!