Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hetes babát napi 1x szerinte...

15hetes babát napi 1x szerintetek jó ha elkezdem hozzátáplálni? (anyatejcsibe kis répa, alma, banán)?

Figyelt kérdés
Kóstoltattam már vele ezt azt, és nagyon ügyesen "eszik". Ízlik neki minden. Tejem van elég, de arra gondoltam, napi 1x miért ne kezdjem el...

#Hozzàtáplálás #15hetes baba
2012. dec. 1. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Azért ne kezdd el, mert még nagyon-nagyon korai.


A tápszeres babáknak is azért kell elkezdeni korábban a kóstoltatást (nekik se 15 hetesen!), mert a tápszer mindig ugyanolyan ízű, az anyatej pedig mindig más egy kicsit.


Ne tedd tönkre a bélflóráját. Kérlek!

2012. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos volt a babám, amikor elkezdtem a hozzátáplálást.

Nem vagyok híve annak, hogy sokáig várjunk, de annak sem, hogy túl hamar kezdjük el a hozzátáplálást, főleg ha a baba anyatejes és rendesen eszik, rendesen fejlődik.

2012. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Akkor kb. 3 és fél hónapos? Elvileg még kóstoltatni sem kellene, de Te tudod.
2012. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
ha jól szopik és jól hízik mellette 6 hónapos koráig elég neki az anyatej
2012. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Mi 3,5 hónaposan kezdtük Most lesz 4 hónapos pont 4.-én

Már ki tudjuk pótolni 2 hétig csak almát evet mert nem ment neki, most már banánozunk is nagyon megy. Védőnő mondta. Mi nem rakunk hozzá tápszert. Ő tápszeres. Mondjuk a védőnő a levet mondta de hát na. Nincs semmi baja. :) Szerintem ha anya tejes akkor inkább még egye de baj nem lesz.

2012. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

okés, akkor várok még :)

kóstolástól még eddig semmi baja nem volt: kiütés, hasfájás, semmi.

köszönöm!

2012. dec. 1. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost és a védőnődet, ha bizonytalan vagy, ne hallgass feltétlenül a netezőkre. Nem akarok senkit megbántani, de nem biztos, hogy egy itt válaszoló 16 éves jól tudja.
2012. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

NEm (csak) azzal van a baj, hogy baja lesz (gyomorpanasz stb), hanem hogy ezzel elveszed az esélyét annak, hogy sokáig szoptathass. Többek között azért is 6 hónapos korig szól a kizárólagos anyatejes táplálási ajánlás, mert akkor van egy olyan növekedési ugrás, amit ha átvészelsz, akkor akár 2-3 áves korig is tudsz szoptatni, ha akarjátok.


Illetve a bélflóra, amit már említettek. Neki ennyi idősen még nincs bélflórája, azaz nem is tudja megemészteni, lebontani az egyéb tápanyagokat, csak erőlteted a bélrendszerét feleslegesen.


Ráadásul semmi nem táplál annyira ebben a korban, mint az anyatej, így tápanyagforrást is elveszel tőle, ha a tejecske helyett mással telik meg a gyomra.

2012. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Angliában élek, ahol köztudott, hogy korábban kezdik a hozzátáplálást, mert sokan tápot adnak a babának. De még itt sem ajánlják 17 hetes kor előtt elkezdeni.
2012. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, h a kaja a tejcsi "rovására" megy. Fejek amúgy rendszeresen, sőt tejtesónk is van.

Azért gondoltam, mivel annak idején-nem csak engem, hanem több velem megy idős bnőmet/barátomat- elkezdtek 4 hónaposan hozzátáplálni. Nem volt semmi bajunk.

Védőnő?! Hát, sajnos ő csak van... Mikor közli velem: 9hetesen nem létezik gyerek, aki hasra forduljon! Érdekes az enyém megtette, és rendszeresen csinálta. Ilyennek a szavára nem tudok adni. (És még sorolhatnám a vele kapcsolatos dolgokat.)

Mindegy, a lényeg: akkor várok még vele :)

Köszönöm!

2012. dec. 1. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!