Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és milyen gyakran...

Mennyit és milyen gyakran eszik 5 hetes anyatejes vagy akár tápszeres bababátok?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 5 hetesen 3550 gramm, ha ezt beszorzom a 150-el, akkor neki naponta 535 gramm anyatejet kellene megennie, de össze számoltam és bőven többet eszik. Tegnap például 650 grammot evett. Szerintetek ez még normális? Nem túl sok?

Ő ritkán eszik, 24 óra alatt összesen ötször és minimum megeszi alkalmanként a 120 grammot, amíg kevesebbet kap, addig üvölt.

Sajnos a cicimből nem szív ki csak 80-at, utána nehezebben jön és gondolom lusta is, inkább sír, én meg lefejem és kénytelen vagyok cumisüvegből odaadni neki a maradékot és ilyenkor simán letol még 40-60 grammot.

Már olyan is volt hogy 160-at evett meg egyszerre!

Aggódom, hogy nem túl sok e ez így, nem szeretném ha elhízott baba lenne, most hirtelen elkezdett nőni a súlya ahogy sokat eszik.



2012. dec. 1. 15:44
 1/2 IllésEszter válasza:
Először is gratulálok a babádhoz. :-) Nem gond, hogy ennyit eszik, csak szépen gyarapodjon. A napi 5 szöri étkezés jó. Csak arra kéne rávenned, hogy többet szopizzon. Nem szabad hagyni, hogy ellustuljon. Valószínűleg azért eszik ennyit, mert könnyen kiszívja a cumisüvegből.
2012. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne a mérlegnek/mérésnek higgy, hanem a babának. Ő tudja, mikor elég, és jelzi, ha még kér!

Én szoptatok, NEM mérlegelem mennyit eszik! Most 14hetes, már 4óránként eszik. 5hetesen 2,5-3óránként evett. Amikor elég volt, abbahagyta.

Sztem genetika kérdése is, h elhízik-e vagy sem.

Az én fiam 3850-nel született, most pedig 5900. De hosszú és inkább vékonyabb. Viszont egész nap meg sem áll, annyit mozog.

2012. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!