Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy olyan kisbaba, akit már...

Egy olyan kisbaba, akit már születése óta nem egy, hanem több nyelven tanítanak meg beszélni, pl. azért mert egyik szülő más nemzetiségű, akkor mennyi időbe telik normál/kirívó esetben-dyslexiás pl-, amíg megtanul beszélni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 2. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem határozható meg, valószínűleg kicsit tovább tart, mint az egynyelvű gyerekeknek.
2012. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy később tanulna meg beszélni, mint egynyelvű társai. Megkérdezhetem, hogy a te babád apukája más nemzetiségű? Hova valósi? Az én férjem egyiptomi, úgyhogy lehet, hogy egy cipőben járunk?
2012. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek:ezt hallottam én is,azért kérdeztem és várom hozzá értőbb véleményét.
2012. dec. 2. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem több nyelvüek a gyerekek. A fiam majdnem 3 éves volt amikor megszólalt, most 5 éves és tökéletesen beszélget minden nyelven. A kis lányom 2,5 éves már kezd beszélgetni, de még csak szavak mennem, néha keveri azokat is, felváltva használja a nyelveket, néha még egy mondaton belül is keverednek a nyelvek, de ez a kisfiamnál is így volt.

Minket is "riasztgattak" azzal, hogy diszlexiás a gyerek. De semmi ilyenhez köze sincs. Lassabban, később és több hibával kezd el beszélni és írni is, de 1-2 éven belül tökéletesen behozza a lemaradást.

Legalább is nálunk így volt/van.

2012. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást!Csak azért félek,mert mi mindketten "diszesek" vagyunk,párom mindhárom értelemben.Vagy ez a több nyelv jobban edzi az agyat?
2012. dec. 2. 18:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak gondolom, hogy jobban edzi :) Én is diszlexiás vagyok, nyugalom :) Mégis tökéletesen beszél a kisfiam 4 nyelven és kezd már makogni a kicsi lány is :) Nem törvényszerű, hogy a gyerek is örökli, benne van a pakliban ez tény, de nyugalom :)

De ha mégis esetleg örökli akkor mi van? Tudod te is és a párod is, hogy ezzel nyugodtan együtt lehet élni!

Szóval fel a fejjel és inkább a kis mosolygósra figyelj mint a problémákra :)

2012. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz.:D
2012. dec. 2. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!