Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok 9 hónapos babátok...

Ti mit adtok 9 hónapos babátoknak uzsonnára, és tízóraira?

Figyelt kérdés
Már mindegyik étkezés ki lett váltva, egyedül a reggeli, és a vacsi nem. Minden olyat eszik, amit neki már szabad ennie. Nem válogatós.
2012. dec. 3. 15:03
 1/8 A kérdező kommentje:
hja, tejterméket nem ehet
2012. dec. 3. 15:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsök, sonka kiflivel, kalács, kölesgolyó!
2012. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 H.Orsolya ***** válasza:

Nálunk nincs tízórai ( teljesen megvan nélküle), de uzsonnára szoktam : gyümölcsöt- egy fajtát vagy többet összekeverni, esetleg tejpép, gyümölcs darált keksszel, krémtúró banánnal, vagy almával keverve. A Rossmann- ba szoktam venni saját márkás babapudingot, ha nem vagyunk itthon vagy nincs időm kevergetni, akkor azt kap vagy üveges Kecskeméti bébiételt. Szoktam még gyümölcsöt sima túróval keverni, azt már ehet. De ma pl. egy fél almát evett, de nem reszelve, hanem gerezdbe a kezébe adtam és szépen megette. Nagyon sok variáció van. Remélem tudtam segíteni.


Bár nem uzsira, de esetleg ha kevesebb uzsit kap akkor szoktam neki adni babakekszet utána. ( Tesco-s detki márkájú bio keksz.) De már nyugodtan adhatsz neki sima háztartási kekszet vagy babapiskótát, ha nem érzékeny semmire.

2012. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 H.Orsolya ***** válasza:
jah, és az én kisfiam is 9 hónapos, de már elég régóta kap ilyeneket. Mondjuk mi hamar elkezdtük a hozzátáplálást.
2012. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Orsolya! Most süvöltötte le a fejemet a védőnő, hogy miért nem adok tízórait a babaámnak! :-P Mondtam, hogy alszik, ezért nem! 10-12.30-ig alszik kb.Azt mondta, akkor is vezessem be valahogy! 13 hónaposak vagyunk, és nagyon jól eszik a babám!Bocsánat ez csak egy megjegyzés volt!
2012. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 H.Orsolya ***** válasza:
Kedves reagáló. Nem hinném, hogy meg kéne tömnöm a picurt ha nem igényli, és én neked se javasolom. Ha éhes úgyis jelzi. Az én kisfiam 10kg és 77 cm. Ennek ellenére is szépen fejlődik :) Köszönöm, hogy reagáltál. Te megpróbálod bevezetni a védőnő javaslatára a tízórait?
2012. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy vezetem be! Az én kicsinyem -aki kislány- 8660 gr. és 78 cm. 13 hónapos! Még a védőnő kedvéért sem rázom fel! Olyan jó alvó kisbaba, átalussza az éjszakát, napközben órát lehet igazítani hozzá! De azért ha nem haragudtál meg a vicc kedvééért feltünt, hogy nem csak az én babám nem tízóraizik!

;-)

2012. dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 H.Orsolya ***** válasza:
Nem haragudtam meg, és jó tudni, hogy nem mindenki ragaszkodik görcsösen ahhoz, amit a védőnő mond. Főleg, hogy ahány védőnő, orvos annyi javaslat, meg annyi változata hogy mit tegyél, meg mit nem. :)
2012. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!