Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is baj lehet belőle?

Szerintetek is baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
Volt nálunk a védőnő.Látta ahogy a fiam mászik és próbál kapaszkodni fel a tárgyakon.Erre ő azt mondta,h ez nem igazán jó és baj lehet belőle,mivel még nem ül és az ülésre kell koncentrálni nem az állásra.Na de én ezt hiába mondom a fiamnak,akkor sem akar ülni:)
2012. dec. 3. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert amelyik baba biztosan ül, az ha feltámaszkodik és hátra esik(mert sokszor lesz ilyen) akkor reflex szerűen a popsiját kitolja, és arra esik. Na most ha a babának nincs meg ez a reakciója, nem is jut eszébe hogy ne csak hátra eldőljön mint egy fa, hanem leüljön, az nagyokat fog esni és lesz sírás meg ne adj' Isten balesetek.

Ha annyira állni akar, akkor fogd meg a kezeit, és úgy álljon fel úgyis napok-hetek kérdése hogy üljön, addig meg figyelj jobban oda :)

2012. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségnek találom.A koraszülött kisfiam már kapaszkodva lépeget,de magától még nem tud kiülni,a két sarka között üldögél inkább,pedig már elmúlt egy éves.

Ezt tudja a védőnő,az orvosa és a koragondozóba is,de azt mondták nem baj,majd ha már járni kezd megtanul a fenekére csücsülni.

Amit egy baba magától csinál,azt csinálhatja akár mit is mond a védőnőd.

Nem tudod úgy sem meggátolni a fejlődését és nem is kell.

2012. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Az a lényeg, hogy vigyázz rá, ne essen hanyatt. Az én babám is előbb állt, mint ült, s anno én is. De az tény, hogy nem fenékre fog esni, ezért kell vigyázni rá, de nem megakadályozni a mozgásában.
2012. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én sem azt mondtam, hogy korlátozni kell a gyereket, vagy nem szabad engedni neki hogy felálljon. Csak azt mondtam, hogy ne hagyja egyedül pl. a szekrénynél felállni, hanem inkább fogja meg a két kis kezét, üljön le mellé a földre és úgy álljon a kicsi.
2012. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pár nappal hamarabb állt, mint ült vagy mászott. Szinte egymást követték a mozgásformák. Gurulásból felkapaszkodott és felállt, állásból leült majd pár napra rá ülésből mászott. Nem a szokványos, de azóta se lett semmi gondja, már szalad. Nem lehet megszabni nekik mit mikor csináljanak vagy ne csináljanak :) Ha magától csinálja, jó, majd rájön a többire is, annyit tehetsz hogy mellette vagy és figyeled, el ne essen és gyönyörködsz benne, milyen ügyes :D A védőnők meg össze vissza beszélnek, nekem hét is kijutott, ebből csak kettő volt normális. Csináld úgy ahogy az érzéseid diktálják és nem lesz baj :)
2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!