Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet abból baj ha sokat...

Lehet abból baj ha sokat hízik egy kisbaba?

Figyelt kérdés

Kisfiam okt. 16-án, a 38. héten született 4240g-mal. 5 nap múlva 3080g-mal engedtem ki minket a kórházból.(3 napig foygózott a kis drágám,mert addig nem volt tejem,de aztán beindul rendesen.

Az első hónap végére kereken 5kgra hízott, kizárólag anyatejen. Most ott tartunk,h eltelt azóta 17 nap,és egy újabb kg-t hízott! Szintén kizárólag anyatejen. Igény szerint szoptatok.Általában 2X éjjel és úgy 2-2,5 óránként nappal.

Rengeteg tanácsot kapok,h próbáljam nyújtani 3-3,5 órára,vagy vegyem le hamarabb.De akkor hol marad az igény szerint. (és megmondom őszintén:3 napig sírtama kórházban,h nincs tejcsi,pedig az elsőt 22 hónapig szoptattam, és őt már a kórházból is úgy vittem haza,h a 3. napon már hízott! ... és most ne adjam oda,ha Kistesó kéri???...hagyjam sírni egy nyamvadék fél óráért??? ...) Lehet abból baj,ha ilyen ütemben hízik,de kizárólag csak anyatejtől? Gyönyörű, élénk tekintetű, nem kiütéses a tejtől, nem sírós a hasfájástól, egyszerűen csak nyögdésel,amikor pukizik,vagy kakil.

De annyi tanácsot kaptam,h már elbizonytalanodtam.

Volt itt valaki ilyen helyzetben???



2012. dec. 3. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
anyatejes babát nem lehet túletetni, az én lányom is rögtön hízott 1kg-ot az első 4 hétben, aztán fokozatosan lassult a hízása, kaptam sok kritikát, de a szívemre hallgattam, 1 éves korára érte el az átlagbabák súlyát, addig átlagon felüli volt,azóta hátulról egy sovány kisgyerek, elöl csak a kis döbrögi hasa emlékeztet az első egy évére, na meg a szétnyúló kis hurkák a karján(6-6hurka karonként). A helyedben néha bepróbálkoznék a 3 óránkénti evéssel és ha sír, akkor mégis megetetném, ha nem sír, megvárnám a 3 órát. Ha tápszeres lenne, azt mondanám ez egy kicsit sok, de nem tápszeres!
2012. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az en lanyom is az elso hat hetben 1,5kgot hizott, aztan egyszerre lecsokkent a hizasa heti 100gra, es egy evesen alig 8,2kg, ha csak anyatejes, akkor jol van igy. En 5 honapos koraig 2 orankent etettem, utanna lett 3 orankent az etetes. Orulj neki, hogy ilyen szepen eszik. Ha mosolygos, kiegyensulyozott a baba, en nem valtoztatnek.
2012. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szoptasd csak tovább ahogy kéri! Én is igény szerint szoptatom most 3,5 hónapos fiamat. Az első hónapban egy kilót hízott, a másodikban 1,60 dekát. Most a harmadikban már csak 670 grammot. Már sokkal elevenebb,sokat mozog, nem csak fekszik-alszik,mint egy "gép". Nekem is mondták,hogy hagyjam sírni, meg hogy tartsam a 3 órát.. De nem ment, most se megy. Többször eszik keveset.. Majd megváltozik ez nálatok is, ne aggódj ezen! Baja nem lesz!Majd jobban fog kalimpálni kezével-lábával két hónapos kora után, így jobban lemegy a súlya.. Ne aggódj!! (harmadik babám van most, már kétszer éltem meg ezt.) Üdv, 3fiús anyuka.
2012. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
anyatejes babát nem lehet túlteteni, ha jön a mozgságfejlődés, csökken a hízás üteme is, aztán ha járni fog, lemozogja :)
2012. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha kibírja 3 órát,akkor nem kínálom neki, csak ha jelez. Volt,h utazás,vagy vásárlás miatt ez még hosszabbra is nyúlt.(éreztem,h majd szétrobban a cicim a kabát alatt és Kistesó meg békésen szundikált a hordozóban.)De ha 2 óránként kéri,én nem várattam. Csak amikor a helyettesítő dr néni azt mondja,h bizony kéne,akkor elbizonytalanodom. De attól még nem értem!
2012. dec. 3. 22:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Cumival nem próbálkoztál? Nagyon figyázz a melledre,nehogy begyulladjon , nekem elég volt egy szoptatást kihagynom az anyasági intézése miatt és mire hazaértem már hőemelkedésem volt és alig tudtam mozgatni a kezem amig le nem fejtem a tejet.
2012. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hetes koráig tápszert kapott,mert nincs tejem.Utána irattam fel az anyatejet,azóta csak estére kap tápszert fél7körül és ha felkel hajnal 3-4körül,ha csak 5kor kel,már tejet kap.Ő ma két hónapos és kereken 2kg-val több,mint amikor hazahoztuk.Ő ha tápszerből többet kapott,azt kihányta,tehát őt se lehet túletetni.És én 2óránként etetem a tejjel,mert csak annyi időre lakik jól vele.Illetve ha felkel kap 160ml-t,1órát nézelődünk és beszélgetünk,majd kap 60ml-t és alszik 1-2 órát.Utána megint ez a sorrend jön,hogy 160ml,nézelődés,60ml,alvás.Van hogy elvan 3-4órát is a tejjel,de nem sűrűn.Ha megnézed,a fiad nem is hizott olyan sokat.A lányomat hazahoztuk 3260al,rá 3hétre hizott 1kg-t.Utána is volt pl,hogy nem hizott,fogyott kicsit,mert többet aludt már(3hetes kora óta este 7től hajnal 3-4ig aludt) és aztán 3 nap alatt hizott pl 4880ról 5000-re.ÉS ezt igy csinálja általában,hogy beáll neki 1-2hétre és csak nagyon keveset hizik,aztán 3nap alatt bepótolja.Előző hét hétfőn volt 5000gramm,tegnap meg 5250.
2012. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak annyit írnék, hogy szerintem jól csinálod. Csináld úgy ahogy belül diktálja az anyai ösztönöd.
2012. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A gyulladás is érdekes.Az elsővel hetente volt gyulladt itt-ott. A piros folt,szinte állandó volt valahol.Most még egyszer sem gyulladt be.Pedig Kistesó még így is,h hízik napról napra,rosszabb szopizó,mint a bátyja volt.

Cumit nem próbáltam.Az előzővel sem.Ott ciciről egyenesen pohárra,és csőrős pohárra váltottunk...utóbbira nem nagy sikerrel. Pohárból mellé ment,hát mellé ment, tiszta víz gyosan szárad alapon,de cserébe gyorsan és ügyesen tanult meg inni belőle.

2012. dec. 4. 15:35
 10/11 A kérdező kommentje:

A 7. hozzászólónak írnám,h sztem elértetted amit írtam.Mi még csak 2 hét múlva leszünk 2 hónaposak,és már most 2 és fél kg-t hízott.Sztem ez egy picit sok , de másrészről nem látok rá igazi okot,h bárhogyan is visszavegyek a szopizásból.Ezért kértem itt tanácsokat,h lehet-e ebből bármi gond.De egyébként tökre megnyugodtam,mert ahogy itt többen írták,h a mozgásfejlődés során majd ez a gyarapodás csökken.Erre magamtól is rájöhettem volna. :)Főleg így a másodikkal.Csak az a bajom,h ő ugyanígy hízott,és a mozgáfejlődésban a kúszás-mászás,mint olyan teljesn kimaradt.Szóval az első fejlődése nem számít etalonnak nálunk.

Gratulálok a babódhoz,további jó egészséget kívánok! :)

2012. dec. 4. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!