Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lányom hányt és...

4 hónapos lányom hányt és lázas volt éjjel, orra is be van dugulva és köhög. Én ugye itthon vagyok vele de ilyenkor az apuka eljöhet táppénzre a munkahelyéről? Vagy mivel én itthon vagyok nem lehet.

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Gyed-en vagy gyes-en vagy, nem? Apukát ezért nem fogják táppénzre venni!

De miért kell egyáltalán 2 ember?

2012. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert messze lakunk mindentől és szeretne segíteni meg velünk lenni.
2012. dec. 4. 11:49
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Felnőtt nő vagy old meg gyedül ahogy egy anyának kell....és nem nem engedik el....
2012. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

nem mehet el, azért vagy Te otthon vele, hogy gondoskodj róla

az egyik munkatársam fárje elment táppénzre a gyerek betegsége miatt, majd néhány hónap múlva kamatostul kellett az oep-nek visszafizetnie a táppénz összegét. Pont az volt az indoklás, hogy az anyuka otthon van a gyerekkel, el tudja látni.

2012. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

:))) Én is sok mindent szeretnék

jelentsen betege az apuka,de ez nem így működik...

2012. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Vegyen ki két nap szabit, ha már ennyire nem megy egyedül.
2012. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen felnött nő vagyok és megtudom oldani. Nem az volt a kêrdésem hogy most úristen mit tegyek.nem azt kértem hogy világositsatok fel. Hanem az ha szeretne velünk lenni és segìteni lehet e. De ugylátom csak az én férjemnek jut ilyen az eszébe hogy segítsen...
2012. dec. 4. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
más férjének is csak tisztában van a dolgával..és tudja hogy erre nincs olyan megoldás hogy ne legyen pénz kiesés....
2012. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Szép dolog, hogy a párod veletek akar lenni, amúgy nem jöhet el táppénre! De ha megtehetitek, akkor jelentsen beteget, vagy ha kap szabit így év végén, akkor inkább jöjjön szabira, bár én a szabadságot a két ünnep közé spórolnám meg!
2012. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

De imádom az ilyen álszent nőket! Az a nem normális, hogy a mi világunkban egyetlen ember van a babával és mindent neki kell egyedül megoldania. Első betegsége a bébinek, anya is meg van ijedve, orrot szívni sem egyszerű egyedül stb. Normális családnál ilyenkor segít egy másik női tag, pl nagymama, ez így volt a múltban is. Mivel nagy család volt, sok gyerekkel, az idősebb tesók is besegítettek. Teljesen normális, hogy egy anya igényli a segítséget, mert aki rendesen teszi a dolgát, annak van is otthon bőven. Főzés, takarítás, vásárlás, mosás, teregetés, etetés, játék, sétáltatás stb.


Kérdező, ezért valóban nem jöhet el legálisan az apa, mivel GYESEN vagy, annyit tud tenni, hogy kivesz egy-két napot, vagy betegszabira megy. Más segítség nincs a családból? Ha nincs, akkor egy-két alkalommal apa is eljöhet így, ha kap szabit addig, amíg bele nem jössz mindenbe.

2012. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!