Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fuldoklik a darabosabbtól?

Miért fuldoklik a darabosabbtól?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, alul van két foga, felül most bújt ki neki. A védőnő azt mondta mostmár villával próbáljam apróra törni neki, amit eszik. A múltkor a húslevesből vettem ki répát, husit, meg krumplit villával összenyomkodtam neki, de végig bokákolt tőle. Kaptunk egy üveg Kecskeméti Vadas bébiételt, mivel 8 hónapos kortól van, az is darabos. Ma ebédre azt kapta, hát kész szenvedés volt, mert végig bokákolt tőle. Érdekes mert ha kézből kap valami darabosat, azt simán megeszi. Pl. banánt már adtam neki úgy, hogy nem nyomtam össze hanem ő harapta és semmi baj nem volt. Répát is kapott már úgy kézből, azt is simán megette. Olyan volt mintha rágta volna. Kanálról viszont nem hajlandó csak a pépeset megenni. Mikor fog ez változni? Védőnő szerint ha most nem kezdem a darabosra szoktatni, később nehéz lesz majd.
2012. dec. 4. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen nomrális, szeirntem a gyerekek 90% 8 hósan még nem késsz a kicsit darabosat megenni. Ez egy reakció náluk hogy ha darabka van az ételbe az ki kell köpni hogy meg ne fulladjon töle. ezt aztán elnövi, de általában minden 8-9 hósnak probléma ez. és ahogy írod bizony kifli végét elrágja mindegyik.


szeintem még 1-2 hónapot mixeld neki.

2012. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt.Nagyjából mostanra nőtte ki,10 hónapos lesz.Ha kicsit darabosabbra volt neki hagyva az étel,képes volt fuldokolni,öklendezni tőle.A krumplinál,zöldségnél különösen.Tésztánál nem volt gond vele.

Aztán úgy láttam,hogy ahogy egyre többet gyakorolta magát a rágást (kenyér darabkák,baba keksz,stb.),jobban boldogult a darabkás ételekkel is.Most meg már azt nem eszi meg,amiben nincs egy kis darabos. :)

Idővel meg fog vele barátkozni.

Én ebben az időszakában nem erőltettem nagyon,inkább olyat adtam neki étkezésekkor,amit tudtam hogy meg tud enni.Aztán köztes étkezésekre meg kapott olyat,amin gyakorolhat.Azt is meg kell ám tanulniuk,hogy forgassa pl. a szájában az ételt,hogy jó helyre essen.

Szerintem ne feltétlenül hallgass a védőnődre,én saját tapasztalatból mondom.Ők általánosságban mondanak mindent és lehet nektek egészen mások lesznek az igényeitek.

2012. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10 hónapos múlt, és kb. 2 hete eszi meg a darabos ételt, előtte ő is fuldoklott tőle. Szinte egyik napról a másikra változott meg, és azóta sokkal jobban is eszik, mint a pürés ételekből.

Minden nap adtam neki kenyérfalatkákat és kölesgolyót, de ezeket is kiszedegette a szájából. Viszont egyik nap kínáltam a golyóval, kivette szépen a kezemből és betette a szájába, szépen elfalatozgatta. Innentől eszi meg kanállal is a darabosat. Viszont azóta csak tisztán püréset, vagy csak darabosat eszik. Ha a pürében maradnak darabok, azt nem eszi meg.

2012. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a védőnődnek nincs igaza.

Én még várnék a darabossal. Ennyi idősen a lányom még csak pépes kaját evett. 1 évesen kezdtünk el próbálkozni a darabossal (villával összenyomva), de még akkor is volt olyan, amit turmixoltam neki.

Másfél évesen pedig már totál egyedül evett, és bármit.

Szóval vitatkoznék a védőnővel. :)

2012. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!