Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Rota...

Mi a véleményetek a Rota vírus elleni védő oltásról? Beadattátok vagy adatjátok babátoknak? Ha igen miért és ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos jó dolog, csak hát olyan drága hogy nem mindenki adathatja be.

Pedig igazán adhatnák elfogadható áron hiszen nagyon gyakori betegség.

Én az ára miatt nem tudtam beadatni, pedig beadattam volna, de hát minden egyes injekciót plusz 2000-ért adja be az orvos.

2012. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Mi nem adattuk be. Több egészségügyben dolgozó ismerősünket is megkérdeztük. A többség a nem beadatás mellett érvelt. Fő indok, hogy valamilyen betegségeken át kell esnie, hogy az immunrendszere erősödjön. Most 16 hónapos, eddig nem volt beteg. Remélem nem is lesz :-) Vagy ha mégis, akkor nem súlyos. A pici orvosa nem mondott se igent, se nemet, de mikor elmondtam a döntésünket, annyit mondott, hogy lesznek ennél fontosabb oltások is, amelyeket javasolni fog.
2012. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
A mi családi és ismerősi körünkben is sok az orvos. Egyértelműen nem. Egyébént nem az anyagiak miatt, mert meg tudnánk venni. 1. Legyengíti az immunrendszert. 2. A rotavírus csak néhány fajtája ellen véd, nem az összes ellen, így szinte fölösleges.
2012. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Én is azért nem adattal be, mert a Rota csak 1 a 100-ból, több féle hányás hasmenést el lehet kapni!

Évente 1x elkapja lányom, általában a férjem hozza haza, éa végig megy mindenkin.

2012. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt az ára miatt nem áll módunkban beadatni.De ha nem lenne ilyen magas az ára sem biztos,hogy beadatnám a gyerkőcnek.

Védőnőm is azt mondta,nem ajánlja,mert

-egy fajtája ellen véd csak.

-Ezen kívül az a tapasztalat,hogy aki megkapta a védőoltást,és elkapja a Rota másik változatát,sokkal intenzívebb a betegség lefolyása.

-Mivel szájon át kap a gyerek egy folyadékot,és nem oltást,ha kiköpi,kihányja,vagy valamiért nem szívódik fel rendesen semmit sem ér az egész és kidob az ember az ablakon több tízezer forintot.

2012. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem adattam be. Dokinénink sem javasolta.Meg a pénz miatt sem. Ugyan is egy kisgyerek szinte bármilyen hányás-hasmenéses vírustól kiszáradhat.

Az oltás ellenére is elkaphatja, max enyhébb lefolyású lesz.

Utolsó szempont pedig az, hogy a Rotának huszonvalahány törzse van, az oltás pedig csak 2 ellen véd.

2012. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Mi védőoltás pártik vagyunk, mindent megkaptak a gyerekek, kivéve ezt.

Okok:

-valószinűleg bukja, így semmi hatás...

-36 féle rotatörzs van, ez pedig két olyan ellen véd, ami itthon nem is szokott előfordulni, tehát nem kapták meg és nem az ára miatt

2012. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Én mindkét gyerekemnek beadattam ( 1 és 2 és fél évesek). A védőoltás azért van, hogy súlyos betegségeket lehessen megelőzni vele. Az immunrendszert ezek nem gyengítik, viszont ha nem adjuk be, akkor könnyen előfordulhat, hogy megbetegedés esetén komolyan megterhelődik a szervezet.
2012. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem adattam be! Egyrészt az ára miatt,másrészt a lányom borzalmas bukós volt így az ablakon kidobott pénz lett volna még ha telik is rá! És az orvosunk sem a védőnőnk nem ajánlotta.
2012. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Mi beadattuk, pedig nagyon bukós volt a kislányunk, de nem jött ki belőle. Nálunk a gyerekorvos, védőnő, a környezetünkben lévő szülők is egyértelműen javasolták. A szomszédunkban pl. két gyerek van, a nagyobbik nem kapta meg, a pici igen, és volt, hogy elkaptak ilyen hányás-hasmenést, a nagy kórházba került, a pici egy nap után rendbe jött. Lekopogom, de eddig nálunk sem volt semmi komolyabb, 1x ment a hasa 1 napig, pedig már 1,5 éve bölcsis. Most 3 éves, és én újra beadatnám, nem bántam meg. Szerintem, aki meg tudja venni, az adassa be. Bár úgy látom, aki ajánlja, azt valami oknál fogva lepontozzák. Amitől tudom, megvédem a gyerekemet, ezért én is védőoltás párti vagyok.
2012. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!