Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan, ne adjak neki...

Most komolyan, ne adjak neki enni éjszaka?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, és az utóbbi napokban sűrűn felkel éjszaka szopizni 1,5-2 óránként.

Este 8kor elalszik, éjfélkor kel, és utána este is fél2, 3 óra, fél5 6 óra, és fél8 után ébredt.


Annyi helyen azt olvasom,hogy nem szabad megszoptatni.

Na da mégis hogyan máshogy. cumizik,de azzal a lendülettel kiköpi,ahogy odaadom neki, ringatásra sem alszik vissza, tehát éhes, szomja,s anya kel neki stb..


Vagy rosszul csinálom?


2012. dec. 6. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én biztos,hogy adnék neki(mint ahogy adok is,igaz,ő 10 hetes).Ez gyerekfüggő.A legnagyobb fiam 6 hetes korától nem igényelte az éjszakai evést,a középső fiam 2.5 éves koráig 1x felkelt(tápszert kapott,tejérzékeny volt).Nem tudom a pici lánynál hogyan lesz,de semmiképpen nem fogom megtagadni tőle(amíg szopik az anyatejet,aztán majd a tápszert).A gyerekorvosunk jó fej,rugalmas,és ő is ezen a véleményen van.Hogy őszinte legyek engem senki véleménye nem érdekel,az én gyerekemet és az igényeit én ismerem.
2012. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég megosztó kérdés. A 20. században, főleg az 50-es évektől jött nagyon divatba, hogy ne etessük éjjel a gyereket. Ennek az volt az oka, hogy akkoriban nagyon hamar visszamentek a nők dolgozni, a gyerek bekerült a (jobb esetben üzemi) bölcsibe, így az ilyen körülmények között szó sem lehetett arról, hogy akkor kapjon enni, amikor éhes, hanem ki kellett várni a "szoptatási szünetet". Hasonlóan fontos volt, hogy az anya valamennyire kipihent legyen, aki nem alszik jól éjjel, az nem fog jól teljesíteni nappal a munkahelyén.

Ma már ezek a szempontok szerencsére nem állnak fenn, jóval anya- és gyerekközpontúbb lett a világ, Magyarország legalábbis mindenképp, itthon vagyunk a babával, elvileg semmi más dolgunk nincs, mint róla gondoskodni. Szoptathatunk nyugodtan éjjel is, amíg jól esik, ahogy teszi ezt az ismerőseim túlnyomó többsége is.

Jól csinálod, nyugi! :)

2012. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

szerezz egy mérleget és mérd le hogy mennyiket eszik.

plusz szopi után próbálj meg fejni, nézd meg hogy teljesen kiürítette-e a melled vagy sem.


ha keveset eszik és nem ürítette ki teljesen a melled, akkor az éjszakai evés kamu, le lehet róla szoktatni.


ha keveset eszik és teljesen kiüríti a melled, akkor nincs elég tejed. Érdemes bevezetni az esti tápszert, vagy ha nagyon ellene vagy, mindenféle praktikákkal megpróbálni serkenteni a tejtermelést. Ha nem megy, akkor viszont ne kínozd a babát, hanem adj neki tápszert.


ha sokat eszik, akkor tényleg kell neki ennyiszer az evés, de ezt az esetet tartom a legkevésbé valószínűnek.

2012. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy növekedési ugrása van? Mert alapból azért szerintem egy 3 hónapos babánál ez nagyon sűrű kelés éjszaka. Etesd meg, mást nem is nagyon tudsz csinálni.
2012. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nem kevés a tejem,most voltunk mérésen, 3850 gr-mal született és 6010 gr 3 hónaposan:)
2012. dec. 6. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
lehet nem is eszik csak cicizik, Kisfiam 3 hónapos koráig kapott anyatejet,nekem egy gyötrelem volt Ő utálta,mellem folyton sebes volt a bimbóvédővel sem működött,folyton fejtem,de Ő csak egyszer kelt enni éjjel 11 kor aztán 1szer hajnalban,3 óránként evett és a kezdetektől cumival aludt el,miután tápszeres lett már csak hajnalban 5-6 között.Nem hiszem,hogy éhes,adj neki egy kis vizet,vagy cukrozatlan babateát lehet csak szomjas,szerintem nem szabad rászoktatni arra,hogy 1-1,5 óránként mellre rakod,mert az tuti hogy nem fogsz semmit aludni akkor az meg nagy gond
2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!