Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ennyire eroltetni...

Miért kell ennyire eroltetni ezt a szoptatás kérdést, ha 'láthatoan' nem elegendo/megfelelo a babának?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést làtok itt és babàs forumokon,h anyukàk zombik,meg a fàradtsàgtol,mert 3-4honapos gyerekukhoz is 2orànként kelni kell éjjel,h a gyerek szopizzon,utàna meg megy a kérdezoskodés,h ki-milyen tanàcsot tudna adni,h àtvészeljék/megoldjàk ezt a helyzetet. nem lenne egyszerubb tàpszert adni,és a 'kecske' (a baba) is jollakik, a 'kàposzta' (anyuka kipihent) is megmarad. nem ettol lesz vki jo anya,h szoptat,meg màrtirka nénit jàtszik.
2012. dec. 6. 14:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%

Ez megint egy sokadik ilyen felesleges, veszekedést szító kérdés...

Én jóval tovább ébredtem az anyatejes gyerekeimhez, meg lehet szokni, ezzel jár:)

2012. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%
óó, látom a kérdésem megihletett
2012. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
86%
De a tápszert is oda kell neki adni valahogy akkor meg ugyanúgy felkelsz nem?
2012. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy neked van e gyermeked kedves kérdező,de a tápszerezés sem úgy működik ahogy gondolod:) Nagyon sok tápszeres baba is felébred egyéb, ilyen olyan dolog miatt.Első gyermekem tápszeres volt,3 éves koráig napi szinten ébredt.Második fiam is tápszeres volt 6-ik hónap után,ő átaludta az éjszakákat.Kicsi lányom ,most 10 hónapos,2 hónapja tápszeres.Teljesen változó hogy mikor alussza végig az éjszakát és mikor nem.Semmi összefüggés nincs a kettő közt
2012. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%
Ebbe felesleges belemenni, mert úgyis csak veszekedés lesz belőle. Ha valaki 2 óránként akar szoptatni, tegye azt, engem nem izgat.
2012. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is veszekedés lesz ebből a kérdésből. A tápszerrel is ugyanúgy fel kell kelni. És még mindig vannak szerencsére olyan anyukák, akik inkább kerülik a tápszert és inkább tesznek egy kicsit többet, hogy tejük legyen!
2012. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
43%
És pont az ilyen hozzászólásokból alakul ki a veszekedés, mint a 6. válasz
2012. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésedre a valódi válasz (nem lenne egyszerűbb tápszert adni stb.?) nem, nem lenne egyszerűbb sőt, nekem 3 gyerekemből 2 szopott 1 éves koráig a harmadik sajnos nem és bizton állíthatom a tápszerezés rohadtul fárasztó éjnek évadján hajnalban stb. ellenben a szoptatás sokkal egyszerűbb volt. És egyébként a másik fele a kérdésnek hogy nem lehetne e hogy tápszert ad mert akkor a gyerek is jóllakik és anyuka se fáradt azért sem igaz mert ha tápszerezni kezd akkor a legtöbb esetben az a tej rovására fog menni tehát az anyatej egyre kevesebb lesz, a tápi meg egyre több. A cél pedig nem az hogy 3 hónaposan leszoktassuk a babát az anyatejről nem??
2012. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem kell erőltetni, persze jobb ha a baba anyatejet kap mint ha tápszert, de ha az anyatej adása mérhetően nagyobb akadályokba ütközik, akkor a járulékos hátrányok miatt már nem biztos hogy jobban jár a gyerek. Pont ahogy mondod, a gyereknek inkább kell nemzombi anyuka, mint anyatej. Én 2 óránként biztos nem kelnék, nálunk eleve a felkeléstől számított 1 óra múlva tudok elmenni aludni (sokáig kell büfiztetni, hasfájós), ez azt jelentené hogy 1 óra alvás, 1 óra ébrenlét. Arra meg rámenne a józan eszem...
2012. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
40%

Az anyatej nagyságrendekkel jobb a babának, mit a tápszer!

Ahogy fejlődik a baba, mindig amegfelelő védő anyagok is benne vannak pl. a betegségek ellen, amelyeknek a tápszerben nyoma sincs!


Annyit kell szopotatni, amennyit tudsz, és ha rövid ideig kevés a tej, azt a baba kibírja. Adj egy kis vizet neki ilyenkor - de ugye tudod, hogy az anyák szívük szerint túletetnék a gyereket? Ha a gyerek mindig annyit enne, amennyit az anya gondol, szétdurranna - de legalábbis kegyetlenül elhízna.


Amúgy a tápszer sokkal jobban hízlal is, mint az anyatej. És ráadásul hízásra hajlamos lesz tőle a baba.

2012. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!