Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés után mennyi idő elteltéév...

Evés után mennyi idő elteltéével fürdessem meg a 6 hetes babámat? És utána mikor etessem meg, hogy fürdés után ne aludjon be?

Figyelt kérdés
Nálunk most úgy van ,hogy 6kor evés, fél 8 körül fürcsi, felöltöztetem és nem kér még enni hanem rendszerint bealszik kb 1 órára. Majd eszébe jut, hogy éhes megetetem és utána már nem tud rendesen pihenni. Megint ébren van 1-1,5 órát nagyon nyűgös alig tudom visszaaltatni. Mit csinálok rosszul?
2012. dec. 6. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy ment és megy is, hogy fél 6, 6 felé este megetetem, majd játszik még kicsit. Utána fél 8, 8 felé fürdetés és utána szopi, vagy tápszer.

Szerintem nem fürdess korábban, csak lefektetés előtt. Ha utána eteted, akkor az megnyugtatja és azért alszik el. Fürdetés után etesd és fektesd le az éjszakai alvásra!

2012. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor csak 2 óra telik el a két etetés között nem baj?
2012. dec. 6. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinél más válik be. Én közvetlenül evés előtt fürdetem, de nem az utolsó evés előtt, hanem az utolsó előttinél. Emiatt már 5 óra körül fürdetek. Hiába próbáltam később, minden 3. alkalommal elmaradt a fürdés, nem tudtam megfürdetni, mert már annyira álmos volt 7-kor. Az a lényeg, hogy ne evés után fürödjön.
2012. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom bajnak.

Nehéz pontosan rendszert kialakítani. Idő kérdése és a babád segít neked benne. :)

Próbáld meg akkor 5 körül etetni. Plusz, minusz fél óra nem számít. Utána még játszatok. Mikor látod, hogy fárad (az én kislányom olyankor nyűgös lesz) fürdetés és szoptatás, vagy nyugodt körülmények közötti tápszereztetés. Vagyis ráhangolod a lefektetésre.

Hidd el, egyszer még örülni fog, hogy magától "bealszik". Sokak kínlódnak, hogy elérjék azt, hogy a picur magától elaludjon. Én is szerencsés vagyok, mert este csak leteszem és elalszik. Nem ringatok, nem simogatok... :)

2012. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as.


Ilyenkor, ha bealudna a baba, akkor előrébb lehet hozni a fürdetést. Nem muszáj ennyire ragaszkodni az időpontokhoz.

2012. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6 hetesnél szerintem ennyire nem lehet még ragaszkodni az időpontokhoz, legalábbis nekem az 5 hetes mellett ez egyáltalán nem sikerülne. Minden nap máskor éhes, van hogy 3 órákat bír ki, van hogy 4-5 órát is kibír két etetés közt. A fürdetés nálunk fél6 utáni első ébredéskor van, én úgy csinálom hogy felébred, egyből fürdetek, utána kap enni, utána még egy kicsit nézelődhet (ha akar), utána megy aludni.
2012. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!