Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó enni az 5 hónapos...

Nem hajlandó enni az 5 hónapos babám. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Anyatejjes és tápszeres s kisfiam. A védönö és a gyerekorvos is azt javasolta elkezdhetem, már alig vártam, mert egyre kevesebb a tejem és mire elapad, jó lenne ha szépen menne a hozzátáplálás. 2 hete kezdtem el a hozzátáplálást, elöször almalé 1 nap, majd reszelt alma 3 nap, de 1 kiskanálnyit sem tudtam belenyomni, fintorgott, sírt, váltottam barackra,amit 5 napig próbáltam, ugyangy csak kb a kiskanál hegye mennyiséget evett meg, de fintorogva, nyöszörögve, majd sírva,végül sütötökkel próbálkoztam 3 napig, ugyanígy semmit nem evett, söt még a száját is összeszoritotta. Próbáltam az adott gyümit tápszerrel keverni, de úgysem kérte, próbáltam játékkal lefoglalni közben. Most leálltam vele pár napja, kicsit aggódok, mikor fog rendesen elkezedeni enni? Mit csináljak máshogy?
2012. dec. 6. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindent teljesen jól csináltál, csak még nem áll készen az evésre. Majd később próbáld újra!

Az én babám se akart ennyi idősen kóstolni, most lassan 6hónaposan lett rá nyitott.

2012. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Nálunk ugyanígy volt, csak már 4 hósan kellett kezdenünk a hozzátáplálást (kb. 2 hete). Kislányom köszönte nem kért a reszelt almából. A dokink mondta, hogy próbálkozzunk az üveges bébiétellel, hát ebből a barackot ímmel-ámmal, a sütőtököt egyáltalán nem ette, a szilva most úgy néz ki, beválik. Hozzáteszem a kanál használatának megtanítása sem kis tudomány. És csak kis falatokat fogad el, ha egész mokkáskanállal (olyan kis babakanál) rakok a szájába, azt kiköpi. Nálatok is lehet ez a gond. Aztán próbálhatod langyosan, ill. szobahőmérsékletűen is adni. Van, akinek a babája csak melegítve fogadta el a gyümölcsöt. Lehet, hogy lesz olyan hozzászólás is, hogy a babád nem "érett" még a hozzátápláláshoz, mert csak 6 hósan kell elkezdeni, de szerintem csak ügyeskedj, próbálj meg különféle ízeket, hátha valamelyik bébiétel bejön. Aztán később újra meg lehet próbálni a házilag elkészítettet és tavasszal-nyáron áttérni csak arra (vagy majd amikor a babád elfogadja).
2012. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Na mire sikerült megírnom részletekben a válaszom, addig már be is írták a "6 hónapos" időt.
2012. dec. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Süssd meg az almát úgy sokkal finomabb,édesebb!!!
2012. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a sok segitséget, próbáltam sütve az almát, nem ette úgy sem, pedig édes alma volt. Próbáltam anyatejbe, tápszerbe keverve, langyosan, melegen, higitva cumisüvegbe, nem kellett neki sem az alma sem a barack, sem a sütötök ( üvegeseket, mert az jobban pépes)... A dokinknak is az a véleménye hogy nincs értelme várni, kitartónak kell lenni, nem eröltetve, elöbb utóbb elkezdi. Hopnap kipróbálom a krumplit. Remélem a zöldségekkel több sikerem lesz. Lehet hogy nem tetszenek neki az ízek?
2012. dec. 10. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!