Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a mozgásfejlődé...

Le van maradva a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
5 hónapos volt 5.-én a babám.hátról hasra gyönyörűen fordul kb 4 hete.hasáról a hátáról még nem sikerült neki.Van valamilyen gyakorlat amivel segíthetek neki vagy hagyjam hogy magától rájöjjön?....
2012. dec. 7. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk szinte pontosan ugyanez a helyzet. de nyugi, semmi vész! mi járunk tornáztatni a babát hetente egyszer, ott is tanultuk és gyakoroltatjuk vele, de akkor is csak ritkán csinálja, ha kedve van :) mindenesetre itt egy video, amin láthatod, talán segít:

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2012. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincsen, egyáltalán nincs lemaradva. A fiam 4 hónaposan fordult a hátáról a hasára, de mivel utált hason lenni, egyből ordított, hogy fordítsam vissza. Meg sem próbált visszafordulni. Én is aggódtam, hogy hogyan fog így megtanulni forogni, meg hogy nem-e gond ez, de a védőnő megnyugtatott, hogy még bőven időben van és ha még 7 hónaposan sem fog forogni, akkor majd "jobban odafigyelünk rá". Tehát még akkor sem lett volna nagy gond. A 6. hónap utolsó napjaiban tanult meg hasról visszafordulni... Utána már nem volt gond, hipp-hopp elkezdett kúszni és mai napig hason alszik. :) Én nem tornáztattam, csak naponta hasra raktam, hogy szokja, próbáltam mindenféle játékot elétenni, hogy jobban érezze magát, de annyira nem érdekelte. Egyébként kemény felületre tegyed (pl. földön plédre), mert ott könnyebben tanulnak fordulni, tehát a puha ágy inkább akadályozza a "kibontakozásban". :) Úgyhogy ne aggódj, majd megtanulja, ahogy rájön a technikára!
2012. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nincs lemaradva! Nem lóverseny ez, nem kell semmilyen gyakorlat és siettetés. Pár héten belül fordulni fog saját magától is.
2012. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. dec. 7. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 hónapos volt kereken, amikor hasról hátra fordult. Most 2 héttel később meg addig tekergett, amíg a hasán feküdt egyszer csak. Nézett is nagyot! :) Nincs lemaradva a babád semmiben. Egyébként a hátról-hasra póz állítólag nehezebb.
2012. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!