Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan készítitek el a...

Ti hogyan készítitek el a májat babátoknak?

Figyelt kérdés

10 hónapos babának kellene,de fogalmam sincs hogyan fogjak hozzá.

:/


2012. dec. 8. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl húslevesbe, vagy zöldséglevesbe megfőzöd, kiteszed egy kis tálkára, és villával összepaszírozod.
2012. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy előttem is írta valaki.

Vagy csak simán, egy kis vízben megfőzöd. Nem kell neki sok, pár perc. Összemixeled a főzelékkel (ha még mindig pépeset eszik). Ha már darabosat, akkor villával összenyomod, vagy apróra vágod.

Heti 1x kell adni.

Ja, és egy egész májnak kb. a szűk negyedét. (legalábbis én annyit tettem egy adag főzelékbe.

2012. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a húslevesbe főztem bele a kisfiamnak. A levesből vettem ki fehér és sárgarépát, krumplit egy kis levet és egy kis májat. Villával törtem csak össze, mert 10 hónaposan már nem ette meg a pépeset. De lehet bele tenni egy kis főtt tésztát is, a kisfiam imádta! :)
2012. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A májat megpucolod a hártyától, a szívet ne ad oda és figyelj hogy epe ne legyen a környékén (sajnos volt már hogy jó helyről is rajta volt) ahol zöldes (ez az epe) ott szintén vágd ki.

Most meg hideg folyó víz felett.

Egy edénybe önts olajat ( ne olivát mert a hőt nem bírja) tedd rá a májat ,nagyon kevés vizet önts rá ,ne lepje el max 1 cm magasságig érje.

Így párold 8-10 percig.

Én ezután kicsit megsózom.

Majd úgy ahogy van lével,leturmixolom.

Kiveszek egy adagot. A többit egy műanyag tojástartóba porciózom és megy a fagyóba. Ha megfagyott egy zacskóba öntöm át és megy vissza.

Egyszerre 20-30 dkg májat készítek el.

HETENTE CSAK EGYSZER KAPHAT -ezért a porciózás.

Így van fagyasztva mindenem,répa sütőtökcékla , így változatosan tudom adni ,kiveszek egy gombóc husit egy gombóc zöldséget ,kutyulok gabonapépet és a kiolvasztott kajára öntöm ,van hogy gyümölcsöt olvasztok még ,de májhoz az nem megy pl.

2012. dec. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja a kivett adagot kapja frissen aznap :)

így nem kell állandóan főzőcskézni és fagyasztással egészségesen tudom tartósítani.

2012. dec. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!A levesben megfőzéssel annyi a probléma,hogy nem eszi meg alapból a levesben főtt zöldséget (pl. húsleves,stb.),így lehet a májat sem fogadná el. :( Nem kicsit válogatós a gyermekem,sajnos. :(

Az utolsónak külön köszönöm,remélem úgy már meg fogja enni. :)

2012. dec. 9. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!