Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől piros a szeme alatt?...

Mitől piros a szeme alatt? Miért dörzsöli?

Figyelt kérdés
20 hónapos fiam szemei alatt piros, olyan mint amikor fáradt a gyerek szeme. De neki mindig és napok óta takargatja a szemét és dörzsöli. Nem fáj neki, nem váladékozik, sőt a szeme tiszta,azzal nincs gond. Csak alatta a bőr, az piros.
2012. dec. 9. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha közelről megnézed azt a pirosságot, nem látsz apró pöttyöket, mint valami kiütés? Mert az ekcémára utalna. A dörzsölés azt jelenti, hogy viszket neki, tehát biztosan bőrprobléma, mutassad meg bőrgyógyásznak. A szemkörnyék bőre nagyon érzékeny, tehát valami allergiás reakció lehet. Az én babámnak is van ilyen. Sajnos még nem találták el nála a megfelelő krémet, mindig előjön.
2012. dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónapos, és ugyanúgy bepirosodik a szeme alatt, mint a kisfiadnak. Neki főleg akkor, ha cumisüvegből eszik, vagy iszik, vagy ha erőlködik. Ő is szokta dörzsölni is! Már egy-két hónapos korától ilyen neki. Kérdeztem a gyerekorvost, ő azt mondta azért piros neki, mert nagyon vékony ott a bőr, és az erek átlátszanak, és ha erőlködik akkor megduzzadnak, és azért piros. Hát nem tudom, hogy mi ez? Azt sem tudom szemészetre vagy bőrgyógyászatra vigyem-e!? A gyerekorvos szerint sehová!
2012. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!