Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kislányom napközben...

6 hetes kislányom napközben nem akar aludni, csak kb.20-30 perceket. Éjszaka alszik, max.1* kel fel. Napközben ennyi idős gyermek mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Ha kimegyünk a levegőre, akkor alszik a kocsiban, de nem mindig tudom kivinni ilyen időben.
2012. dec. 10. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A csecsemők alvási ciklusa eltér a felnőttekétől, rövidebb a mélyalvási fázisuk. Tehát gyakrabban ferülnek felszínes alvásba, amikor könnyen ébrednek bármilyen apró ingerre vagy éhségre, szomjúságra, vagy arra, hogy anya nincs vele= nincs aki "megvédje"(jól kitalálta ezt a természet:), így biztosítja, hogy megfelelő mennyiségű táplálékhoz jussanak, illetve hogy biztosan ne szakadjanak el a szülőjüktől).

Amivel segíthetsz neki, hogy amikor eljön az idő, amikor ébredni szokott, mellette vagy és még a teljes ébredés előtt segítesz neki visszaaludni, visszakerülni mélyálomba(nekik ez még egyedül nemigen megy, mivel ehhez viszonylag nagy fokú agyi, idegrendszeri érettség szükséges). Simpogatással, szopival, cumival, amivel altatni szoktad.

Séta közben azért alszik hosszabban, mert egyrészt a levegő , ingergazdagabb környezet"lefársztja", a babakocsi ringatózása pedig átsegíti ezeken a mikroébredéseken.

Linkelek egy- két írást a csecsemők alvásáról, amik segtenek megérteni a "működésüket":) :

[link]

[link]

2012. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a babám, a doktornénink azt mondta, hogy ez csak az anyukának a baja. Ráadásul az enyém még a babakocsiban sem alszik sokáig, pedig az előző lányom 5-6 órákat is aludt kint télen a teraszon. Együttérzek veled, mert sajnos nagyon nehéz így haladni a munkával, legalábbis nekem.
2012. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kedves Második, van egy ötletem, ami segíthet, én is így "Vészeltem" át ezt az időszakot.

Ha hordozod a babádat, akkor a testközelséged, a mozgásod segíthetné őt az alvásban:). E mellett Te is tudnál haladni a dolgaiddal:).

"Fontos praktikus érv lehet a hordozás mellett, hogy a házimunkával sem kell elmaradnunk, ami lelkiismereti problémát is okozhat sok anyukánál. A hordozás által felszabadított két kezünknek köszönhetően szinte bármit elvégezhetünk, legyen az porszívózás, mosogatás vagy teregetés."innen: [link]

2012. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!