Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg kérlek! Ugye...

Nyugtassatok meg kérlek! Ugye nem fázott meg?

Figyelt kérdés

5 hetes babánkat tegnap este 10-kor letettük aludni a 25 fokos szobába. Pólyában szokott aludni, de kikötözzük, hogy szabadon tudjon mozogni a lábacskája. (hasfájós és állandóan tekereg)

Szóval kikötöttük a pólyát, de nem takartuk be takaróval. (később mindig benézek hozzá, és akkor szoktam betakarni)

Úgy bealudtam, hogy már nem néztem be hozzá. Reggel 5-kor kelt, és mikor átmentem hozzá, akkor láttam,hogy lerúgta magáról a pólyát, és csak úgy "szabadon" feküdt.

Hosszú ujjú bodyban és pluss nadrágban volt.

Nem szörcsög, meg nem látok rajta semmi megfázásra utaló dolgot, de ugyebár ez később is jöhet.

Más is járt így?

25 fokos szobában megfázhat?

Úgy bánom, hogy ilyen felelőtlen voltam/voltunk... :(


2012. dec. 10. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hat fura lenne, ha 25 fokban megfazna.....
2012. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy a tarkója meleg volt, és a pofikája is.
2012. dec. 10. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj!Tuti nem fázott meg.Nyáron sem fázunk "csak Úgy" meg 25 fokban. :)

Ne aggód túl magad; a felelőtlenség nem itt kezdődik.Egyébként meg ha fázott volna,úgy is hangot ad neki.

2012. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25 fokos szobában szerintem nem fog megfázni.
2012. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

25 fokos szobában minek kellene neki egyáltalán pólya?!?!?!


Teljesen fölösleges, csak leizzad és ATTÓL fázik meg.

2012. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz nyáron 25 fokban nincs ennyi ruha a babán.. Esélytelen, hogy megfázott volna felöltöztetve!
2012. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem fázott meg,én pólyát sem adnék rá a helyedben.a body és a naci bőben elég.Egyébként 25 fokot egy kicsit soknak tartok,mondhatni az sem egészséges télen egy babaszobába.Teljesen tönkre fogod tenni a hőháztartását,nagyon fázós emberke lesz belőle.20-22 fok az ideális.
2012. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fázhat meg ettől, attól viszont igen, hogy túl meleg van és amikor kiviszed a hidegbe, azt nehezen tolerálja majd. Ha van rá lehetőség ne fűtsetek ennyire (bár, ha panelban laktok, nem biztos, hogy megoldható).

Viszont én javasolnék még valamit, ha nem haragszol. Ne pólyában altasd, hanem hálózsákban. Szerintem a pólya és a takaró is veszélyes. A takarót nemsokára magára tudja majd húzni, a pólyának pedig gondolom vannak zsinórjai. És még írod is, hogy nem kötitek meg rendesen. Egy jó méretű hálózsákban tud mozogni a lába. Az én hasfájós babám is abban alszik.

2012. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném én sem, hogy megfázott! Viszont a 25 fok nagyon-nagyon meleg, pláne éjszakára. Próbáld egy kicsit lejjebb vinni a lakás, szoba hőmérsékletét. 22,5-23 fok napközbenre bőven elég lenne, éjszakára meg az egészséges a 21 fok. Ez a mennyiségű ruha plusz a pólya is elég lenne a 23 fokban rá! Ha nincs sok hajacskája, akkor még esetleg egy cérnasapit adhatsz rá, de tényleg próbáld meg lejjebb vinni az átlaghőmérsékletet!
2012. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat.

Teljesen igazatok van a hőmérséklettel kapcsolatban. Megpróbáljuk lejjebb venni. (fával fűtünk, az Ő szobája a legmelegebb)

Az az érdekes, hogy a mi szobánkban 23,5 fok van, és én pamut pizsiben, vastag zokniban és vastag takaróval nyakig bebugyolálva alszok, mert így esik jól...

Egyébként meg tuti igazatok van, mert eddig soha nem aludt még egyhuzamban ennyit mint most, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy nem volt melege.

2012. dec. 10. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!