Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet bármilyen...

Szerintetek lehet bármilyen probléma abból ha egy 3 hónapos baba forralt bolti tejet kap?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy anyatej és tápszer helyett.
2012. dec. 10. 21:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%

Hát szerintem semmi baja nem lesz.

De ezt nem ajánlják. Pici még. A tápszer meg tele van vitaminnal. Inkább kezd neki gyümölcsöt. :) Aztán fözeléket. De ne tejjet.

2012. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Lehet bizony. Egy jó kis hasfájás, aztán pedig egy fincsi tejallergia.

Nem véletlenül csak 1 éves kor felett ajánlott a tej.

Tudom, hogy a mi időnkben még bevett szokás volt a negyedes, meg feles tej, de én a mai világban már nem kockáztatnék. Egy cseppet sem adnék egy ilyen pici babának.

2012. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez fogós kérdés. Lehetne erre azt mondani, hogy mi is azt kaptunk, feles tej formájában, de az a tej nem olyan volt, mint a mostani bolti. Én 13 hónapos kora óta adok 3,5%-os bolti tejet a fiamnak, minden nap. Ő most 2,5 éves lesz. Hamarabb nem mertem, mert kifejezetten nem ajánlják. Szerintem várd meg, míg legalább egy éves lesz.
2012. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

hát lehet.

egyrészt a zsírtartalma, atejcukor és tejfehérje tartalma teljesen más.

általában kihányják, véreset kakilnak töle, rosszabb esetben telejsen tönkre teszik a bél nyálkahártyáját.


ha nem lenne semmi bajuk akkor nem lenn tápszer hanem tehéntejet kapnának.

még nagyanyáink idejében is csináltak otthon tápszert a gyereknek nem adtak sima tehéntejet akkor sem.

2012. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
14 hónapos a lányom, és eszemben sincs tejet adni neki. Pici tejjel készült ételeket kap, de nem adok neki tejet inni. Szerintem te se tedd, főleg, hogy 3 hónapos a baba!!! Mi helyett adnád? Ezért találták ki a tápszert, ha nincs anyatej!!! Szerinted véletlen, hogy 1 éves kor után javasolják a bevezetését(!)???
2012. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Èdesanyám nyúgdíjas de védönö volt. már több mint 30 éve tanult (persze közben továbbképzések), de már akkor sem adtak a babáknak tehéntejet. nekik konkrétan tanították, hogy kell megfelelö táplálékot (tápszert) készíteni egy csecsemönek akit nem tudnak szoptatni.


szóval nem tudom kinek az idejében volt tehéntej de régen sem volt ez.

2012. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem rólam van most szó:),sógórnőm éppen ma mondta,hogy ő bolti tejjel helyettesiti a tápszert és hirtelen meglepődtem,mert elég kicsinek találom a fiát hozzá 3 hónaposan.Azt mondta semmi baja nem lesz a gyereknek.
2012. dec. 10. 21:29
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Na most fogok kapni! Fiam 3 hós korátol feles bolti forralt tejet kapott tápszer helyett, tejem nem volt és eggyik naprol a másikra elutasította a tápszert( rengeteg fajtát próbáltunk) tejpépet, egyszerűen semmit nem evett meg, csak sirt, gondolom éhes volt.

Nem tudtam mi csinálni hozzátáplálást akkor kezdtük el. most 3,5 éves semmi baja nincs, nem allergiás, egyszer sem volt még beteg sem!

Ha elfogadja a tápszert nem adtam volna ilyen korán neki

Valamint eggyik ismerősöm bsbájának 6 hos korátol tehéntejet adtak, neki csipőszűrésen mondta a doki hogy a tápszert befejezni, nem volt kifejlődve galami csont( valami hasonló, pontosan nem emlékszem) láss csodát 3 ho mulva minden rendben volt, egészséges 5 éves fiú

2012. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

A bolti tej 90 %-a víz, az a 10 % is csak tejpor, nem sok köze van a TEJ-hez.

A tehéntejet nem ajánlják, én úgy tudom.

2012. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Kecsketejre nem gondoltál? Nézz szét hátha van valakinek. Csak szűrd és forrald fel.
2012. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!