Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adsz éjjel enni a 14 hónapos...

Adsz éjjel enni a 14 hónapos babádnak?

Figyelt kérdés

Hetek óta mindig felkel rengetegszer, túrja magát az ágyában, nyöszörög, visszaalszik, végül 1-2 óra felé már sír is. Most éjjel adtunk neki 100 ml langyos tejet, és tejbegrízt, befalta, aztán meg se nyikkant reggelig.

Mit tegyünk? Adjunk neki ?



2012. dec. 11. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Tejbeggrizt éjjel? ne. Az éjjel nem az evésre való ezt meg kell tanulnia.
2012. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Teát adj neki, ne enni valót. Este kapjon annyit, hogy ne legyen éhes éjszaka.

3 hónapos koruk után már nem etettem éjjel a gyerekeimet. Az éjszaka alvásra való.

2012. dec. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van, én sem vagyok az éjjeli etetés híve, de úgy gondolom, ebben az esetben az éhség csak következmény. Valami miatt állandóan felébred, és végül hajnalra megéhezik. Én magam is szoktam így lenni.Éhesen meg pláne nem tudok visszaaludni.

Kiadósan vacsorázik, az étvágyával sose volt baj, eddig az alvásával sem. El vagyok keseredve, hogy kialakítok egy rossz szokást (amit mindig is elleneztem), de mostanra lemerültem.

2012. dec. 11. 08:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen az éjjeli szopizás még oké, rendszerint úgysem eszik mennyiséget olyankor, csak nyugtatja magát. Tápszer, tej határeset. Na de tejbegríz?

Ha egy ekkora gyerek rendesen eszik nap közben, kizárt, hogy megéhezzen éjjel. Valami más baja van, de ha arra szoktatjátok, hogy evéssel oldja meg a problémáit, azzal vele szúrtok ki egy életre. (És ez szól annak a tegnapi anyukának is, aki üveges bébiételt ad éjjel az ugyanennyi idős babájának).

Nem vagyok egy kőszívű anya, 13 hónapos koráig szoptattam éjjel a kisfiamat, tudom, hogy nem a kaja kellett neki, hanem a megnyugtatás. De onnantól, hogy erről leszoktattam, soha nem adtam neki reggel 6 előtt enni semmit. Nincs rá szüksége, hidd el. Viszont nem egy olyan felnőtt van, aki éjjel is kijár a konyhába falatozni, gondolom, nem szeretnéd, ha a Te babádban is ilyesmi szokás rögzülne.

2012. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem adok.


9 felé fekszik le a lányunk, felkelt 1-2 körül, akkor kap vizet. Nem hiszem hogy szomjas-éhes, csak "szopizik". A felkelés egyre tolódott, most már 5-6 között kel. Nem alszik vissza a saját ágyában, bevesszük magunk közé és így visszaalszik még 1 órát kb :-) (ezzel NEM az együtt alvást szeretném reklámozni)


Szerintem csak inni adjatok neki, szilárd ételt ne. Ha nappal jól eszik, nem hiszem hogy éhes lenne, más lehet a baj.

2012. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tej(víz, cukortalan tea, tápszer) belefér, hiszen a legtöbb szopós gyerek is kap cicit éjjel. Tejbegrízt már nem adnék.
2012. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!