Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Készíthetem babámnak előző...

Készíthetem babámnak előző nap a főzeléket/pürét?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos múlt, eleven, vidám baba, jó étvággyal. Már hozzátáplálunk. Igyekszem minden nap frissen elkészíteni neki a tízóraira a gyümölcspürét, illetve ebédre a főzit, de kisfiam éppen a fogzás kellős közepén van, elég nyűgös emiatt, és mindig rohangálok hozzá. Ráadásul mindig kell valahová mennünk (doki, gyógytorna stb), és nagy a kapkodás. Valahogy úgy érzem, hogy zsonglőrködök a feladatokkal, és ma pl. kétszer is elrontottam a kajáját, (de amúgy nem vagyok béna :)). Arra gondoltam, hogy vajon mennyire jó megoldás, ha előző este, fektetés után párolnám meg neki a főzihez valót. Megmarad így a tápértéke, ha másnap a hűtőből veszem ki neki és megmelegítem? Ritkán adnék neki üveges bébiételt, inkább magam készítem el neki...Ti hogy csináljátok?
2012. dec. 11. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
En ugy szoktam, hogy megfozom az ebedjet, altalaban tobbet, es ami megmarad, hutobe teszem es masnap odaadom neki. Szerintem megoldhatod igy, bar ugye jobb frissen :)
2012. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, ahogy kitaláltad, ne aggódj!
2012. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kezdettől fogva 2 adag ebédet főzök a lányomnak egyszerre, másnap felmelegítem neki a megmaradt felét és ugyanolyan jó étvággyal megeszi.... :)
2012. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eleinte én is frissen 1 napra főztem neki, most 6 hónapos lesz, de nehéz volt olyan kis adagot 160 ml körülit főzni, meg tovább tartott a mosogatás (botmixer, turmixpohár, edény, párolóbetét stb.), mint maga a főzés. Szóval nemrég óta én is 2 adagot főzök, és elteszem hűtőbe másnapra Aventes fedeles pohárkában. Szívesen eszi másnap is, persze jobb azért a friss, de anno én is megkérdeztem itt, hogy el lehet-e tenni másnapra a főzit és azt írták többen, hogy igen. Na meg a bébiételek is adhatók 3 napig hűtőben tárolva.
2012. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!