Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem az anyósomat?

Hogyan kezeljem az anyósomat?

Figyelt kérdés

1 utcával arrébb lakunk tőlük, megbeszéltük, hogy bármikor jöhetnek, csak telefonáljanak ide.

Eleinte ez meg is történt de most már bármikor beállít és úgy járkál itt, mintha az ő háza lenne.

Hozott a fiamnak(10 hós a fiam) egy rózsaszín manó félét, amit a falra kell tenni és a nadrágzsebeibe lehet pakolni, hogy majd jó lesz a krémeknek stb(aminek már 10 hónapja van helye..). Amikor meghozta közölte, hogy addig innen nem megy el, amíg fel nem tesszük. Mondtam, hogy ez nem egy fiúnak való, ráadásul a falon is hülyén mutatna. "Azt mondta az eladó, hogy ezt viszik fiúknak is... tegyétek csak fel"- ez volt a válasz.

Egyik este amikor elmentek akkor azt mondta, hogy "el ne felejtsem megetetni a gyereket".

Ja meg a legjobb.. Nem vihetem sétálni a gyereket, mert én nem vagyok normális, hogy ilyen időkben, mint most, kiviszem a fiamat egy fél órára amíg elmegyünk az utca végi boltba.


Szerintük én nem etetem a gyereket nem foglalkozok vele, pedig a fiam 11 kg és 84 cm(valószínű nem a semmitől hízik és nő), ja és a védőnő szerint mindenhogy másfél éves gyereknek felel meg(olyan okos meg olyan nagy.)


Hogyan reagáljak ezekben a helyzetekben? Inkább ráhagyom, de már elegem van, a férjem szerint én reagálom túl...


2012. dec. 11. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
hú, hát ez nagyon nehéz helyzet, én költöznék az biztos, nehéz dolog, de megtalálnám a módját, senki nem tudna vissza tartani a távozástól
2012. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
hagyd rá,bólogass,majd elmegy és csináld a saját elképzeléseid szerint.van saját kulcsuk?mert ha nincs,ne nyiss ajtót,ha hívatlanul átállít.sétálni meg kell ilyen időben is.az én anyósom mindig azzal piszkált,hogy anyja majma a fiam,mert nagyon bújós kisfiú.holott az ő fia ugyanilyen volt.
2012. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

akkor én sem vagyok normális mert bizony

kivittem a 3 hetes kisfiamat és 2,5 éves lányomat a védőnőhöz mert muszáj volt..húha..


hagyd rá,úgysem fog egy anyós sem megváltozni

hadd ne részletezzem az enyém milyen.

2012. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is ez megy. Anyám és a feleségem harcolnak a gyerekért. Nagyon szórakoztató:) Általában a kajáltatáson megy a vita. Anyámék messzebb laknak, de a feleségemnek a heti 2-3 találkozó is sok.
2012. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
mondtam volna, hogy beszélj a férjeddel de az utolsó mondatodat olvasva gondolom ezt már megtetted. Pedig ilyenkor a férjednek neked kell(ene), hogy igazat adjon és melléd álljon. Nem reagálod túl, lehet "sok" is az anyós. Ha a férjeddel nem jutsz dűlőre, akkor csak az marad, hogy te határozottabban lépj fel anyósoddal szemben. Te vagy az anyja, te döntöd el, mit hová teszel, anyósod esetleg csak tanácsokat adhat, amit te megfogadsz vagy nem. Igaz a férjednek is meg kellene értenie! Tényleg bosszantó lehet, megértelek, de ha a férjed nem reagál rá, rajtad múlik.
2012. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem érdekelne, hogy mit mondd, de ő eléri amit akar, ha én nem megyek bele akkor a férjemhez megy oda és azért is megcsináltatja vele amit akar..

2012. dec. 11. 12:17
 7/13 A kérdező kommentje:

Scythian!

2-3 hetente én esküszöm nem háborognék, de minden nap...........

2012. dec. 11. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem 2-3 hetente, hanem heti 2-3 alkalom.


Én egyikőjük mellé sem állok. Magamban valamikor anyámnak adok igazat valamikor a feleségemnek. Én nagyon meglepődtem ezen a szituáción. Előtte nagyon jóba voltak. Most is jóba vannak, de azért látszik, hogy a feleségem nagyon önálló anyatigris lett, anyám meg hozza a szokásosat, irányítani akar, mint eddig.

2012. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Humorral !


Én tuti megkértem volna a mamát hogy akkor akassza fel otthon a manót és a gyerek ottani kacatjai kerülnek bele ;)


"el ne felejtsem megetetni a gyereket".

Megkérdezném : "Milyen gyereket? " :))))


Ezt csak így lehet túlélni és nem felszívni magad.

2012. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

nem 2-3 hetentét ir,hanem heti 2-3-at..nem mind1


egyébként először férjeddel kell ezt átbeszélni,utána közösen anyóst leépiteni

2012. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!