Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a gyerkőcöt arról, hogy ne dobálja a játékokat?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam 15 hónapos. Eddig nagyon szépen lehetett vele játszani, és ő is szépen eljátszott akár egyedül is.

De most egy ideje dobálja a játékokat. Bármi, ami a keze ügyébe kerül, az repül.

Olyan sokszor elmondtam már neki, hogy nem szabad. Megmutogatom, hogy lehet játszani a játékokkal. Újabban már elteszem, ha dobálja őket. De nem pakolhatom össze az egész lakást...


2012. dec. 11. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
MIért nem szabad? MIért ne dobálhatná? Dobja el, le, ha neki az esik jól, persze ne anyához, apához, üveghez... 15 hónapossal még nem tudsz leülni megbeszélni, hogy figyu, ezt nem lehet, mert a játék játszásra való, nem dobálásra. Én türelmes vagyok, de itt néhány anyuka nagyon ki tud akasztani.
2012. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, én tanácsot kértem és nem dorgálást.

Valószínűleg nem örülnél, ha mondjuk pont a te gyerkőcödet találná fejbe egy 30 cm-es busz.

Félre értés ne essék, nem a játékok épségét féltem. De úgy gondolom, hogy egy ekkora gyereknek már el lehet kezdeni megtanítani a dolgok helyes mikéntjét.

2012. dec. 11. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 hónapos a kisfiam és detto ugyan ez van nála.Mindent dobál minden felé.Igaz még embert nem célzott be,de sztem csak idő kérdése.

Ez életkori sajátosság.Idővel kinövik,ha már nem lesz érdekes az,hogy repül,puffan,csattan.

Családban sok a gyerek,onnan a tapasztalat.

Én úgy próbálom meg kezelni,hogy ahányszor eldobja,felveszem és elmondom neki,hogy nem szabad.Persze semmit nem ér,és úgy vettem észre,hogy csak azért is dobálja.Van,hogy 10-20percet is elszórakozni így,én meg már agybajt kapok.Aztán a végén elteszem a játékot,vagy adott dolgot amit dobál.Hogy érezze,tapasztalja hogy mi miért van.

2 éves kor körül jön el az az idő,mikor már meg tudják érteni,mit miért nem szabad.Persze addig is kell tanítani őket,de nem várható el még tőlük,hogy betartsák a "szabályokat".

Én nem értek egyet az 1. hozzászólóval.Én nem hiszem,hogy az a fajta gyereknevelési módszer a megfelelő,mikor mindent ráhagyunk a gyerekre,csak mert kicsi vagy aranyos,vagy akármi.Később meg már a szülő tekintélyének is annyi.

Szerintem jól csinálod,de ne várd még el tőle,hogy tudja is ezeket a dolgokat.

Türelem,az nagyon sok kell. :)

2012. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is így gondolom. Hát akkor várok tovább türelmesen és következetesen.
2012. dec. 11. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

2 éves a kislányom.

Ha mérges, néha még Ő is eldobja, ami épp a keze ügyébe kerül.

Kitartás, és türelem. Kinövi. Amikor majd megérti a szabad és a nem szabad közti különbséget. Kicsi még.

2012. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 23 hónaposom még mindig dobál, de legtöbbször már csak akkor, amikor mérges! Kb akkor kezdődött, amikor nálatok, és bizton állíthatom, hogy sehogyan sem lehet leszoktatni róla, viszont megunja majd magától. :) Abban a korban (15 hó) még azért dobál, mert számára új dolog, ami akkor történik, amikor valami leesik. Milyen hangot ad, mi történik vele, stb. Egy idő múlva majd azért dobálja, mert látja, hogy te felveszed, és szórakoztatja a dolog. Ha nem veszed fel, az sem segít, mert akkor majd azért dobja le, mert próbálgatja anyu tűrőképességét. :) Mi 23 hósan ott tartunk, hogy csak akkor dobja le, ha mérges, haragszik rám vagy valamire, ilyenkor néz rám, és mondja: "Micsiátál?? Eldobtad??" :) Nagyon cuki. Viszont most már tudja, érti, hogy nem szabad, abból is látszik, hogy amikor azt mondom, nem dobjuk a labdát a szobában, csak gurítjuk, akkor engedelmeskedik (azért egyet csak dob, mert nem bírja ki).

Szóval kitartás, ez is elmúlik egyszer, és jön majd más érdekesség... :)))

2012. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Kinőtték a babak?

2022. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!