Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 3 és fél hónaposan...

Miket tud 3 és fél hónaposan a babád?

Figyelt kérdés
pl fordul, megfog egy tárgyat, stb
2012. dec. 12. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokat gagyog, megfogja a csörgőt, játékokat, oldaláról hátára fordul. Állandóan jár keze lába, a napokban rázza a buksiját csoda h nem szédül el :) Szépen tartja a fejét, már régóta, hason fekve kinyomja magát.
2012. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak arra lennék kiváncsi más babák miket tudnak már ennyi idősen csinálni.

Az én kisfiam is sokat gagyog, kiabál, próbálgatja a hangját, nagyon tetszik neki. Pár napja fogja meg a tárgyakat. Hátáról hasára fordul, kinyomja magát hason. Az ölemben pedig erőlködik, mintha fel akarna ülni. Ja és édesen csapkod maga mellett a bal kezével :)

2012. dec. 12. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár a lányom még csak 2hónapos múlt,de ő is gagyog megállás nélkül (aga,kaküh,hühhüh meg társai),kezei/lábai járnak megállás nélkül,lábával dobog a pelenkázón,csak ülve hajlandó kézben lenni,feszeng etetés közbe mert ülni akar,ő megfogja a pelust,de még nem direkt szerintem.Ő nem nyomja ki magát hason,de ki tudta régebben,csak ujabban meg inkább a hasán hintázik.Oldaláról a hátára rég átfordul már,de persze oldalra én forditom és visszadöl fekvésbe.Meg ha hátról hasra foprditom úgy,hogy az egyik keze alatta van ,akkor kis segitséggel visszafordul a hátára,bár tény,hogy magasabban kell lennie a lábának,amelyikkel visszalöki magát,mert nincs benne még elég erő.ÉS az ágyban előszeretettel mászik el teljesen másik irányba,mint ahogy betettem.
2012. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 hónapos múlt 1 hete.

Neki is megy a gagyogás, be sem áll a szája, igaz ő már 5 hetes kora óta gyakorolja a hangját. A doktornő azt mondta, hogy ilyen idősen még nem hallatnak hangokat, de mikor a saját fülével hallotta a "gííí"-t, akkor csak csodálkozott.

Hangosan kacag, vigyorog állandóan, keze lába jár neki is, dobol a bal lábával és remeg, ha valami nagyon tetszik neki.

Fordulni még nem fordul, csak oldaláról a hátára. Fürdetés előtt szoktunk meztelenül partizánkodni egy kicsit (5-10 percet), ezt nagyon élvezi, ilyenkor mint az őrült, úgy ficánkol.

Fürdés közben is pancsol, csapkodja a vizet a lábával és a kezével (ezt kb. 1 hete csinálja).

Ha játékot tartunk elé, azt figyeli, követi is a szemével, nyúlni még nem nyúl érte tudatosan, de ha a kezébe adjuk, akkor megtartja rövid ideig. 3 napja a cumisüveget is fogja az egyik kezével evés közben.

Hason feküdni nem szeret, de mikor hasra fektetem, akkor kinyomja magát (ezt is csinálja már 2 hónapos kora óta).

A cumiját nagyon ügyesen kiveszi-beteszi a szájába, már nem az öklét szopja, hanem megtalálta a hüvelykujját.

Mikor ismerőst lát (szülők, nagyszülők) hangosan nevet, vigyorog, szóval látszik, hogy megismeri őket/minket.

A lába a nap nagy részében a levegőben van, mintha gyertyaállást csinálna, néha elkapja a kezével (véletlenül), akkor húzza a szája felé.

Pelenkázáskor fogja a ruháját, a pelenkát, alváskor a takaróját, van olyan is, hogy magára húzza.

2012. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes gyermekeitek vannak :) A legszebb dolog, mikor valami újat mutatnak nekünk, szinte nap mint nap... :)
2012. dec. 13. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3,5 hós és szépen tartja a fejét már rég óta!Oldalról hátra fordul,meg a hátáról oldalra.Ha hason fekszik akkor pedig már emeli a popsiját,meg tartja a fejét..A cumit már kiveszi a szájából és eldobja.A cumisüveget még nem tartja,de már nyúlkál felé és fogná...Nagyon sokat gagyog(RENGETEGET)!!!
2012. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja és az én lányom is nagyon szeretne már ülni,de nem engedem,olyankor mintha elkezdene hisztizni és nem sír hanem vékony hangokat enged ki,dobálja magát a kezemben

6-os voltam

2012. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!