Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás után fejlődés...

15 hónapos oltás után fejlődési visszaesés?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 18 hónapos. 15 hónapos korig nagyon szépen fejlődött, mondott már pár szót, ügyeskedett itthon, amint mondtam megértette, ha kérdeztem hol a lámpa, kutya,cica napocska stb mutatta. De 3 hónapja nagyjából az oltástól számítva a gyerek szó szerint visszaesett. Nem beszél, nem mondja azokat a szavakat amiket biztosan és helyesen használt, hiába kérem meg dolgokra mintha süket lenne, nem is figyel, ha kérdezem, hol a lámpa csak néz rám, vagy másra mutat rá.

Eddig nem törődtem vele nagyon, gondoltam ez így normális, de most találkoztam egy vele egyidős kisfiúval akivel az oltáson is találkoztunk, és megdöbbentem, mert ő nem, hogy a régi szavakat mondja, hanem van egy csomó új szó amit használ, van egy csomó új dolog amit tanul, az én fiam nem tanult azóta semmit.

Nagyon meg vagyok ijedve. Felhívtam a körzeti orvost, de szó szerint kinevetett, és azt tanácsolta, hogy ÚJ dolgokat tanítsak a gyereknek, mert már unja a régieket. AZt hittem elájulok, ő úgy gondolja, hogy én 3 hónapja csak 3 szót kántálok a gyereknek?

Hova forduljak? Vagy tényleg nem kell aggódnom??


2012. dec. 12. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Édes istenem! :(


www.nebancs.hu sok ilyen anyuka kereste már meg őket. Nekünk másik oltástól lett beteg a lányunk, teljesen leállt az emésztése.


Nem akarlak megijeszteni (de felmerült több külföldi orvosi kutatásban hogy az MMR egyik utóhatása az autizmus), de szerintem most kéne a Nebáncson keresztül új orvost keresnetek, mert az aki nem hiszi, hogy az oltástól károsodhat a baba (pedig de!) nem fog ezzel foglalkozni... Viszont fejlesztéssel és diétával ezt lehet korrigálni! Minden perc számít ilyenkor!

2012. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Ó első! Ne ijesztgesd már szegény kérdezőt. Te meg kérdező ne idegeskedj emiatt. Majd csinálja a fiad, ha akarja.
2012. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Ó első, igen volt olyan tanulmány, ami azt gondolta, hogy autizmus alakulhat ki, de nem magától az oltástól, hanem a higanytól., amit tartalmaz. És már nincs higany az oltóanyagban, és azt a tanulmányt már sok sok tudományos kutatással megdöntötték, sosem tudta bizonyítani a tanulmány írója az általa vázolt összefüggéseket.


Ne aggódj, valószínű a fiad most sztrájkol, ennyi idősen előfordul, hogy éppen nem érdekli, ami eddig érdekelte. Majd újra a régi lesz. Ha nagyon aggódsz vidd el fejlesztőhöz, nézzen rá, de azért ne parázd túl.

2012. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost. Ennyit tudok mondani. Itt ezen az oldalon csak össze zavarnak.
2012. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Azért kell leszidni az elsőt, mert leírja,hogy sajnos ilyen is történhet.

Barátaink kisfia 3 hetet töltött a Heim Pálban a 15 hónapos oltás után. Konkrétan a gyerek nem állt már lábra sem két nap múlva,ahogy beadták! Szteroidos kúrán van még mindig, bár úgy néz ki, teljesen helyrejön!

Náluk a családban van több orvos, az egyikük valami főmufti valami kutatóintézetben, és mondta,hogy kijött egy rakás hibás széria az oltóanyagból, de nyilván visszavonni rengetegbe kerülne.

2012. dec. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
2-es és 3-as válaszoló! Az oltásokat nem azért adják, hogy ne legyünk betegek... hanem azért mert nagyon sok pénz van benne. Már bebizonyították, hogy sok betegség nem az oltások miatt nem létezik, hanem a jobb életkörülmények, a táplálkozás és higiénia miatt. Ha a Ti gyereketek lenne akinek oltási szövődménye alakul ki akkor másképp gondolkodnátok. Sajnos az oltási szövődmények léteznek. Csak eltitkolják őket, hogy ne legyen botrány. Ő csak egy a sok közül, de lehetne a Ti gyereketek egy a sok közül... Az anyukája biztosan ismeri a gyermekét és a legapróbb változást is észreveszi. A fent leírtak, meg túlságosan nagy változások, hogy véletlen legyen, vagy sztrájknak vélje az anyuka. Ti is biztosan megijednétek, ha veletek (gyermeketekkel) történne ilyen. Reméljük, hogy tényleg véletlen egybeesés, de jobb utánajárni mielőbb a dolognak, nehogy maradandóak legyenek ezek a változások vagy rosszabb legyen. Kedves kérdező: mindenképp utána kell járni ennek a dolognak de nagyon nehéz helyzetben leszel... és nagyon nehéz bizonyítani, hogy tényleg az oltástól vannak a kisfiad tünetei és nagyon sokan fognak még "hülyének nézni"! [link] ; [link]
2012. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Itt vagyok, köszi mindenkinek. Azoknak is akik nyugtatni próbáltak...

Nem mndenáron kötöm az oltáshoz ezt a visszaesést. Igen az utolsó válaszolónak nagyon igaza van abban, hogy én ismerem a gyerekemet, tisztában vagyok a képességeivel, és vártam majndem 3 hónapot az idegeskedéssel. 3 hónapig csak figyeltem, nem pánikoltam, de eltelt ez az idő és a gyerek nem prodkált fejlődésben SEMMIT.

Ma egész délelőtt telefonálgattam mostanáig. Természetesen egyik orvos sem mondta, hogy az oltástól van, én sem ezt mondom, csak gyanús az egybeesés. Köszönöm a linkeket, majd ha lesz időm megnézem, most a gyerekkel kell foglalkoznom,mert kiemelkedően rossz napja van:-/

A dokik más-más dolgokat momdtak, sztrájkra egyik sem hivatkozott, mert olyan nincs, hogy egy gyerek 3 hónapig sztrájkoljon. Elmondásom alapján szerintük:Kis fokú visszaesés (megkérdezem hol a napocska és a macira mutat nem a napocskára)és fejlődési stagnálást állapítottak meg. Ami az egyik doki szerint LEHET autizmus korai jele, a másik doki szerint nem lehet, hanem valami idegrebdszeri probléma állhat a háttérben. Mindkettő doki javasolta, hogy várjak:-(

Ez benne a legborzasztóbb, még 1 hónapig leshetem a gyereket.

Kicsit reménykedtem benne, hogy itt kapok olyan választ ami nekem tetszene, hogy valaki járt már így, de minden rendbe jött, a gyerek fejlődött csak valóban sztrájkolt.

2012. dec. 13. 10:09
 8/17 A kérdező kommentje:

Első válaszolótól kérdezném, hogyan vettétek észre, hogy leállt az emésztése? És ez biztos, hogy az oltástól volt? Most kell vinnem 1-2 hét múlva 18 hónapos oltásra, hát már most hidegrázásom van tőle.

Kérlek ha a 18 hónapos oltás után tapsztaltátok a bajt a gyermeketeknél, könyörgöm ne ÍRD LE nekem. Mert az még előttünk van, pont elég idegeskedni valóm van...köszönöm ha megérted:-)

2012. dec. 13. 10:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a sok helyesírási hibáért, elgépelésért, de nagyon kapkodok.
2012. dec. 13. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Az én lányom a dipertének köszönheti a betegségét. Már a 2 hónapos oltás után is nagyon furcsa volt, hogy folyamatos hasmenése van, de mivel anyatejes volt, így ez feltűnt ugyan, de elkezdett fogzani, arra fogtuk, Minél többet kapott azonban belőle, annál durvábban reagált az általam fogyasztott ételekre. Megállapították, hogy tejfehérje, majd később, hogy tojás, majd hogy glutén, állati fehérje (azaz húsok 90%-a) s most, hogy fruktóz, laktóz, szacharóz és maltózallergiája van - vagyis az ezt tartalmazó ételekkel nem tud mit kezdeni a szervezete. A bélrendszere krónikus gyulladásban van és nem emészti meg a táplálékot, a székletében falatonként ott az étel (a háziorvos szerint ez nem probléma - mondta ezt már a hozzátáplálás megkezdésekor és azta is) úgy nézett ki két hónappal ezelőttig, mint egy etióp, felpüffedt a hasa, ha bármit evett, 18 hónaposan az előző évi, 2-6 és 6-12 hónapos ruháit hordta, nem hízott semmit egy év alatt, hiszen nem tudta megemészetni a tápanyagokat. PErsze egyetlen orvos volt csak akiben felmerült, h oltás következménye a dolog, ő erősített meg abban is, hogy nem normáis, h nem emészt, hogy soha nem volt még egyben maradó széklete (lassan 2 éves!), hiába diétáztunk végig. Jelenleg szinte semmit nem ehet - rizsen, krumplin és néhány főtt zöldségen kívül, ami azért valljuk be, egy két éves gyerek számára nem perspektíva, hiszen látja, h másk mást is esznek :(

Most próbáljuk a bélgyulladást megszüntetni, amit kérésem ellenére több orvos is elutasított megviszgálni, vagy figyelembe venni, de mivel több mint egy éve fennáll, félek, nehogy valami úgy maradjon, nem tudom, valaha rendes emésztése lehet-e, s hogy fog felnőttként táplálkozni. 2 hónapos koráig semmi baja nem volt, pedig ugyanazt ettem, mint utána, amikor tele lett kiütésekkel és elkezdődtek ezek a tünetek, sőt! A kis alvós, soha nem sírós baba egyszerre napi 20 órán át üvöltő, vígasztalhatatlan kisgyerekké változott és ez neünk nem múlt el a hozzátáplálás bevezetésével sem, akkor lett kicsit jobb, amikor önállóan megtanult járni, gondolom, a terhelés a belekről áthelyeződött máshová, vagy jobbá vált a bélmozgása. És ugye vezettem a naplót, amibe mindent leírtam, szépen látszik, hogy 2 hónapos oltás után két nappal elkezdtem írni, h hasmenés, ami azóta sem maradt abba, kiütések, amiket a diétával kordában lehet tartani stb.


Egy ismerősünk lánya meghalt az MMR oltás után, a szomszéd kislány csontnövekedése állt le, persze ezt sem ismerik el "hivatalos" oltási károsodásként, mert Magyarországon ezek bejelentését cska az oltó orvos teheti meg, ő meg nem jelent, mert fel sem merül benne, hogy beteg lehet a gyerek tőle.


Csak egy példa, rotafertőzés, testvérem (kapott oltást), elkapta tőlem - doki szerint az nem lehet rota, m megkapta az oltást. A kórházban, ahová került, egyértelműen kitenyésztették, mert anyukám nem mondta előre, h oltották... az orvosok nagy része elhiszi, hogy az oltások mindenhatóak.


Azt én is elimserem, h vannak betegségek, melyek ellen muszáj, de ezek a gyermekbetegségek, ha az emer belelapoz az Orvos a családban c 70-es évekbeli kiadványba, úgy szerepelnek, mint könnyen átvészelhető betegségek - biztosan nem a törzs mutálódott 10 év alatt annyit, h a 80-as évektől oltani kelljen ellene... Szerintem masszív gazdasági érdekek álnak a háttérben.


Van egy könyv, egy népet virológus, dr Martin Hirte írta, Védőoltások pro és kontra a címe. ÉRdemes elolvasni.

2012. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!