Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén bevezetésére a Milumil...

Glutén bevezetésére a Milumil 7 gabonapépet szeretném használni. Jó úgy, hogy a gyümölcsbe (alma-őszibarack vagy alma-szilva) teszek csak úgy 1 kiskanállal belőle? 5,5 hós a babám.

Figyelt kérdés
Vagy vízben kell áztatni előtte? Rá van írva a dobozra, hogy felbontás után 3 hétig lehet felhasználni. Ezt mennyire tarjátok be szigorúan? Mikortól lehet 1 kiskanálnál többet tenni a gyümölcsbe?
2012. dec. 12. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Ne ilyen műételt tegyél a gyümölcsbe, hanem kekszet. Az egészségesebb.
2012. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

Én sem tanácsolom,hogy ezzel vezesd be neki.Nem tudod annyira figyelemmel kísérni a mennyiségét a keksznek.

Mezei háztartási kekszet törj össze/darálj le; legelőször csak 1 db-ot.Aztán pár napig tartsd ezt az adagot,hogy lásd nem okoz-e gondot a picinél.Aztán fokozatosan emeld a kekszek darabszámát.Így tudod a legmegfelelőbben bevezetni neki.

Én sem használtam és használnék ilyen mű vackot,főleg ne egy olyan fontos dolognál,mint a glutén bevezetése. :(

2012. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem pont azt mondta a védőnő, nehogy háztartási kekszet adjak neki, az ám csak az igazán gáz összetételű dolog! Nézd csak meg nyugodtan a zacskóján az összetételét, egy cukros, tartósítószeres valami. Idemásolom neked: "Összetevők:

búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelő szerek: (nátrium-hidrogén-karbonát, ammónium-hidrogén-karbonát), só, színezék (karamell), aroma, antioxidánsok:(borkősav, dikálium-diszulfit). Glutént és kén-dioxidot tartalmaz."


A 7 gabonás pép ezzel szemben semmi oda nem illő sz@rt nem tartalmaz, nyugodtan használd úgy, ahogy leírtad! Nem olyan, mint a tejpépek, amikben tényleg sok felesleges dolog van. Nem kell áztatni, hiszen a gyümölcs nedvesség-tartalmával felszívja magát.


Amúgy én pl. kezdetben egy mokkáskanál sima lisztet kevertem a gyümölcspéphez. (A védőnő mondta, ne teljes kiőrlésűt, mert az megterhelőbb lehet a bevezetéskor.)

2012. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Úgy korrekt, ha bemásolom a Milumil összetételét is:

99,5% gabona(rizs, árpa, kukorica, teljes kiőrlésű gabonák (búza, zab, köles, rozs, glutént tartalmaz), kalcium-karbonát, vitaminok (C, Niacin, E, Pantoténsav, A, B1, B6, Folsav, D3, K, Biotin, B12), vas-.pirofoszfát, kálium-jodid.


Tehát a gabonán kívül vitamin és ásványi anyagok vannak csak benne.

2012. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
1 hónapig én csak 1 kiskanállal adtam minden nap, sima lisztet, 5 hós korában.6 hónaposan kezdtem növelni az adagot, de akkor már nem napi szinten kapott. (Igaz, én anyatej mellett csináltam így, amikor még gyümölcsöt sem nagyon evett, csak a tejhez kevertem. Ha tápszeres a baba, elképzelhető, hogy rövidebb idő után is lehet már növelni az adagot.)Nálunk kifejezetten így tanácsolta a gyerekorvos-védőnő, mert sajnos nagyon súlyos lisztérzékenység van a családban.
2012. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most mondta a gyerekorvos (6 hónapos a kislányom, eddig csak anyatejet kapott, most kezdem a hozzátáplálást), hogy ezzel kezdjem a glutént bevezetni - most az a hivatalos álláspont, hogy kb. 6 hónapos kortól kell glutént adni a babáknak, a későbbi gluténérzékenységet megelőzendő.


Szóval nálunk az a javaslat, hogy napi 1 mokkáskanálnyit adjak a babának a gyümölcspépbe keverve. Ja, és azt mondta a doktornő, hogy NEM kell kidobni 3 hét után a felbontott dobozt!!!

2015. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

(6-os folyt.)


Ja és én is megnéztem a háztartási keksz és a Milumil gabonapép hozzávalóit, és tényleg durva a különbség... Én inkább ezt a gabonapépet adom, az biztos...

2015. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!