Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még SOHA nem aludtunk át egy...

Még SOHA nem aludtunk át egy éjszakát sem, kisfiam most 10 hónapos. Mikor és mitől változott ez másnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, és amióta megszületett, minden éjjel minimum 2-3-szor, de inkább többször felébred. Felsír, és általában csak a cici segít (még szoptatom). Hajnalban pedig még rosszabb, sokat vergődik, dobálja magát, nyögdécsel, van amikor negyed-fél óránként is vagy simogatnom, vagy szoptatnom, vagy valamit kell csinálnom, hogy ne ébredjen fel. Szerintem már mindent megpróbáltunk: hideg, meleg, éhes, szomjas, pelenka, nappal nem hagyni aludni, jobban lefárasztani, stb., de akármit csináltunk, tökugyanaz van minden éjjel.

És ha nem reagálok elég gyorsan, akkor van, hogy úgy felébred, hogy utána 1-1,5 órát is fent van akár.

Elalvással nincs gond, estére eléggé elfárad, hamar elalszik. De amikor először felébred, utána már csak mellettem nyugszik meg, magam mellé kell vennem.

Elfogadtam, hogy ez van, csak ha tudnék rajta bárhogy segíteni, megtenném, de nem tudom, mit tegyek. Vagy itt már csak az idő segít?

Akinek volt hasonló sokáig nem rendesen alvós babája, annak mikor és mitől változott? Köszönöm a tapasztalatokat :)


2012. dec. 12. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:

lányom könnyű eset volt, de ő is 1x-3x kelt éjjelente. 1 éves szülinpajától nem ébred fel, mintha tudta volna, hogy már nem baba.

remélem, neked is csak addig kell kihúznod az éjjeli múszakot.

2012. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

16.5 hos a babam es eddig ketto db.atludt ejszakank volt!az is azert met beteg volt es olyan gyogyszert kapott aminek aluszkonysag,faradsag volt egy mellekhatasa.

Sajnos meg mindig kelunk.2szer biztos ha van valami akkor sokkal tobbszor.es nappal sem nagy alvas van es este is keson alszik el....ez van.kicsit nehez mar...

2012. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak. Az egyik 4 hónapos korától átalussza az éjszakát. A másik 18 hónapos koráig minden éjjel 3-4-szer kelt. Hol könnyebben, hol nehezebben aludt vissza. 16 hónapos koráig szoptattam (éjjel is), aztán már nagyon kivoltunk, ezért eleinte nem kapott lefekvés után - cicvel aludt el persze - éjfélig, később egyig, kettőig, stb. cicit, hanem apa ment be. Volt néhány sírás, de nem vészes, pár hét alatt leszokott az éjjeli szopiról, aztán a nappaliról is magától. Utána még egy hónapig ébredt a szokott módon, aztán lassan egyre kevesebbszer. Másfél évesek, egy hete átalusszák az éjszakát mindketten. Megváltozott az életem. De ő is jobb kedvű azóta, nem nyűgös napközben.

Amúgy én is mindent megpróbáltam, ahogy Te. Hát, végül a gyerek döntött, mikor jött el az idő.

Azért írtam, hogy ikrek, hogy mindenki lássa, hogy NEM a nevelés a lényeg, meg a különböző trükkök, hanem a gyerek személyisége. Egyik ilyen, másik olyan.

2012. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16 hós korában kezdte átaludni az éjszakát. Semmit nem változtattunk. Talán ő érett meg rá.

Fogakkal hogy álltok? Nálunk akkor voltak elviselhetetlenek az éjszakák, amikor a foga kínozta. Nyögdécselt, forgolódott. Próbálj ki valamit erre, meglátod, van-e változás. Ez az időszak nekünk is kemény volt ilyen szempontból. Kitartás, nem tart örökké!

2012. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lassan 19 hos, meg mindig ebred ketszer biztos. Ha jon a foga eppen, akkor meg felorankent kb. Mar megszoktam. Ha nagyon faradt, vagyok alszok vele delutan egy orat.
2012. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam közel 13 hós,de még nem volt átaludt éjszakánk.

4x-5x ébred egy éjszaka,ha fog is van a dologban akkor óránként vagy félóránként.

Qrva rosszul viselem már,de egyszerűen nem tudok rájönni miért van ez nálunk...

Remélem kinövi már lassan...

2012. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már én is ki vagyok. Az enyém 9 hónapos lesz nemsoká de az utolsó 3 éjszaka imeg mégroszabb volt. 10szer kelt. Kivagyok.
2012. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14 hónaposan. Addig volt, h 10x ébredt, szopizott, kért vizet éjjel.
2012. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!