Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónaposan elindul?

9-10 hónaposan elindul?

Figyelt kérdés

Most 8 és fél hónapos a babám és már ott tartunk, hogy szinte egész nap áll.Néha kapaszkodik, de egy pár napja azt vettem észre, hogy nem is kell már kapaszkodnia.Álldogál és fogja két kézzel a játékot stb..Már nem koncentrál annyira az állásra elvonatkoztat.Viszont ha arrébb kell menni akkor lemegy és mászik.

Volt valaki akinek ennyi idősen elindult a babája? Mikor állt fel először?


2012. dec. 12. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
7 hónaposan állt fel a lányom és 11 hónaposan indult el. 10 hónaposan kapaszkodás nélkül állt és járássegítővel futott.
2012. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

7 hónaposan felállt, 10 hónaposan egyedül kezdett lépegetni ez ment 12hónapos koráig, aztán elesett és meghúzódott a kis keze így abbamaradt a lépegetés, 13 hónapos korára már szaladt.

Barátnőm kislánya 10 hónaposan már szaladt,mindezt a felállástól 2-3 hét alatt.

2012. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan felállt, 10 hónaposan kapaszkodva ment, teljesen önállóan csak 14 hónaposan kezdett járni. Nagyon változó, kinél milyen ütemű és időzítésű a mozgásfejlődés.

Annyi a lényeg, hogy ne maradjon ki egyik mozgásforma sem. (Bár az alapokon már túlvan, tényleg csak a járás-lépcsőzés-futás-ugrálás van vissza.)

2012. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Anagyobbik lányom 9,5 hósan tette megéleteelsőkét önálló lépését,de mindig hasraesett mégutána:)

10,5 hós volt mikor bejött egyszer csak akonyhából (9m) onnantól számoljuk,h elindult!

Ja7,5 hósanállt fel!


A kicsi pont félévesen állt fel először,3 nappal azutánh felült!

Most töltötte a 7 hót, és tegnap 25 másodpercig állt egyedül!Ő kapaszkodva 6,5 hóskorátóllépeget, meg a nagynak a műanyagszékét tolja maga előtt és úgymegy!(nincsjárássegítőnk nemis lesz)

Szóval szerintem Ő nagyonhamar el fogindulni!

2012. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én lányom 5 és fél hónaposan állt fel.(nem akartam elhinni mikor láttam). Csak utána kezdett mászni.A védőnő szerint már lassan vehetek neki cipőt, mert el fog indulni. Nem tudom, mert én még nem hallottam olyat, hogy 9 hónaposan megy egy baba. Védőnő azt mondta "láttunk már ilyet". Viszont ahogy látom a válaszokból elhúzódhat még ez az elindulás nálunk is.Még önállóan kapaszkodás nélkül nem tett meg egy lépést sem. Így még nem hiszem, hogy mostanában keresztül fogja gyalogolni a szobát :) Még nagyon ráérne a szentem ..csak másszon minél tovább!:)
2012. dec. 13. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!