Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, mit csináltok,...

Fiús anyukák, mit csináltok, hogy pelenkázáskor ne legyen minden pisis?

Figyelt kérdés
Az esetek 90%-ában peluscserekor néhány perc elteltével kapok még egy adag pisit...persze mindig a legváratlanabb helyzetben.Hiába teszek oda zsepit átázik a bodyval együtt,van bevált trükk?

2012. dec. 13. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! Én felhajtottam a bodyt és kis törölközőt tettem rá.
2012. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, én mikor kibontom a pelust, oda teszek rá egy popsitörlőt.Előtte jól felhajtom a bodyt, felsőt egész fel a háta/mellkasa közepéig, így legalább ruhát nem kell cserélni.Egyszer még saját pofiját is sikerült eltalálnia....:D
2012. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az előkészület, a gyorsaság és a szerencse az esetek 90 %-ában megoldja ezt a gondot :). Kihajtom a tiszta pelust, kiveszem a popsitörlőt, leveszem a krém tetejét, szóval mindent a kezem ügyébe kikészítek, majd ezután jól feltűröm a bodyt, én is egész a háta közepéig, aztán kicsatolom a pelust, gyors törlés, alá a tiszta, gyors bekenés, és már tépőzárazom is be. Általában be szokott jönni. Már 5 hónapos és legalább egy hónapja nem történt ilyen baleset. Egyszer a védőben méréskor is megesett, na az rosszabb volt...
2012. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Minden kéznél van, gyors peluscsere, és nem volt még baleset. Az is hozzájátszik, hogy látom, mikor akar pisilni, és ha jön, ráhajtom a pelust. Nem hagyom pucéran pelus nélkül, csak fürdés előtt, mikor olajozom a testét.

2 fiús anyuka

2012. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hos a fiam, eddig 2x fordult elo h lepisilt. Pedig amugy nem vagyok gyors, bar kremezessel nem megy el ido mert nem birja a bore. Szerencse biztos...
2012. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a gyorsaság a trükk. Az én fiam is mindig ilyenkor pisil, de már tudom mikor, mert előtte mindig sóhajt egy jó nagyot. Ilyenkor én gyors ráteszem a pelust. Azért néha nálunk is előfordul, hogy ruhacsere is lesz peluscserével együtt. 3 hónapos a fiam.

A doktornőt rendszerint szereti lepisilni.

2012. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányok is tudnak szökőkutazni. Mindig résen vagyok.
2012. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál is rendszeres volt ez mindig. Eleinte többször előfordult, hogy a saját fülébe, sőt a szájába talált bele egy óvatlan pillanatban! Nagyon megijedtem, mi baja lesz, de semmi sem lett, csak meglepődve nézte, azt hitte, én csináltam valamit vele! :) Hiába készítettem elő mindent: popsitörlő kihúzva, popsikrém teteje levéve, tiszta pelus kihajtva 3 cm-re tőle... mindegy volt, mert akkor pisilt, abban a 3 másodpercben, amikor alácsúsztattam a tiszta pelenkát! És mindig! :)

Ahogy teltek a hónapok, egyre ritkábban fordult elő, most már hónapok óta nincs ilyen baleset, dehát már 23 hónapos. Lázmérésnél is mindig pisil, én összehajtogatott textil pelenkát teszek rá, egyik kezemmel tartom, miközben lázat mérek, utána megy a mosásba persze.

2012. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó fej kölyök :)

Én úgy csináltam egy idő után, hogy figyeltem, hogy mikor kell neki pisilni. Mikor pisire készül, picit megduzzad a fütyköse (igen, mint a nagyoknak) Ilyenkor tudom, hogy gyorsnak kell lennem :D

2012. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Macska333 válasza:
100%
Nekem 3 hetes koráig minden egyes pelenkázásnál pisilt..minden felé.Aztán leszokott róla.Hiába próbáltam gyors lenni,volt,hogy már éppen zártam volna be a pelust és pont a derekát "lőtte" le...persze azt már nem adhattam rá,mert elázott.Amikor kibontottam a pelust kicsit ráfújtam a kukacára és a hideg hatására a már használt pelusba pisilt.De ez se mindig jött be.Egyszer úgy megszivatott,hogy csak lődözgetett abbahagyta és megint,mintha csak bosszantani akart volna.De az első fürdetés után már amikor megtöröltem és a kezemben volt lefosott és lepisilt....Jó fej,imádom!
2013. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!