Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapja bogyó szerű kaki?...

Pár hónapja bogyó szerű kaki? 17 hónapos, és szinte mindig kemény a széklete kislányomnak? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Sokszor ki akartam már írni de mondom na mégis azért a kaki az kaki....! De már kezd idegesíteni hogy mindig Párom szerint " bárány kaki"-ja van a kislányunknak. Néha látom hogy fáj ahogy kakil mert nyöszizik de szerencsére sikerűl neki. Sok zöldséget, gyümölcsöt eszik. Rostosat is iszik. és a levesek a kedvencek. Ezért fura ez nekem :O Nem valami emésztési panasza van szerintetek??? Hízni sem hízni egy ideje. Alig van 10 kiló. Valaki valami tipp? Mi ez? Adjak neki leovalec szirupot esetleg? Azt hallottam ahhoz hozzá szokik és csak úgy fog tudni kakilni. Ezt meg nem akarom......
2012. dec. 13. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 hónapos Kisfiamé ugyanilyen 1-2 hete. De látszólag neki nem fáj, erőlködik ugyan, de nem jobban mint korábban, és mindig sikerül, igaz így nem egy nap egyszer, hanem van, hogy 4-szer is kisebb adagokban. Én egyenlőre nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget, de jövőhéten rá akarok kérdezni a védőben. Esetleg kérdezd meg a gyerekorvost, de szerintem a lényeg, hogy mindig sikerül! Lehet, hogy nem jól gondolom, de a hízás szerintem csak akkor függ ezzel össze, ha pl előtte nagyon jó ütemben hízott, és azóta állt le, amióta a kaki gond van...
2012. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak világ életében voltak gondok a kakival, hol jobb volt, hol rosszabb!

5 hósan kezdődött. Akkor a doki ajánlotta a szilvalevet, őszibarack levet, sütőtöklevet. Ha ezek nem használtak, akkor jött a nagyon nagyon megcukrozott kamilla tea. Ezt viszont a gyerek nem itta, mert borzasztó volt! Ekkor jött a Laevolac. A mai napig adom neki, ha olyan az étel a bölcsiben, vagy nem kakilt úgy, ahogy szokott. Azt nagyjából tudod, hogy milyen időközönként kakil.. ha ez már egy napot is késik, akkor add a Laevolacot. Én sajnos egyszer elkövettem azt a hibát, hogy megvártam a 3-4 napot is, és a végén majdnem orvost kellett hívni, hogy kiszedje a gyerekből, mert annyira nem tudta megoldani egyedül! Végül sikerült, de sokat szenvedett, sírt (én is), erőlködött.. azóta nem várok 1 napnál többet!

A védőnő azt mondta, hogy ez nála valószínűleg alkati dolog, lassabb az anyagcseréje, ezért sok víz visszaszívódik a beleken keresztül.

A Laevolachoz pedig nem lehet hozzászokni, mert csak laktulóz (tejcukor), kúra szerűen is lehet alkalmazni! Ez nem hashajtó, amikhez tényleg hozzá lehet szokni, hanem természetes székletlazító! Nekünk bevált, mindig van itthon!

2012. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Nekünk kb. 8 hónapos korától van ez a dolog. És igen, mindennap kell legyen nálunk is produkció mert 2 nap múlva csak rosszabb.
2012. dec. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!