Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti voltatok így?

Ti voltatok így?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom.Ma voltunk a 4hónapos oltáson,mérésen és Marci most csak 30dgk-ot hízott.:( Viszont nőtt 2cm-t.Az első 2 hónapban 1-1kg-ot,a 3.hónapban 80dkg-ot,most pedig csak 30-at hízott.Nem értem miért,és azt mondták hogy nem baj,mivel nagy súllyal született,meg ugye már sokat izeg-mozog,ezért már nem fog olyan ütemben hízni,az oké, de ez nem kevés.Most vagy 2hete már a kis fogával is kínlódunk,és az is biztos hogy amiatt sem tudott annyit ennyi,de én akkor is félek hogy nem elég neki a tejem.Nem mondta Doktornő,hogy pótoljam neki,akkor csak elég.Az izomzatán látszik,hogy elég neki azt mondták,mert erős izomzata van.Amúgy 4000gr-al született.Volt valaki hasonlós helyzetben?Aggódjak?Csak nem nyugtattak meg azzal amit mondtak.
2012. dec. 13. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 36hétre jött 2500g-mal. 17-én lesz 4 hónapos és jelenleg 4520g, és azt mondták minden OK vele. Szerintem semmi okod az aggodalomra. Szép súlyban van a babád.
2012. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én babám, óriás baba volt. 3700-al született 3 hónaposan 7500kg, 5 hónaposan 10kg volt.

Most pont ma 8 hónapos és tudod mennyi? 10,5 kg.

Tudom nagy a súlya így is de nagyon keveset hízott 3 hónap alatt. Sőt ennél már volt nehezebb is. Kicsit én is aggódom, pedig tudom hülyeség mert szépen csinál mindent.

2012. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jol veszem ki akkor a fiad 4 hos es. Több mint 7 kilo. Na ezert ne aggodj mert igy is nagysulyu gyerek. Ha egeszseges es te sem fogod a hozzataplalasnal agyon etetni egeszsegtelen cukros, zsiros dolgokkal akkor a gyereked egy normal 9-10 kilos 1eves lesz. Gondolom te sem akarsz egy tulsulyos 1 evest. A gyereked tudja hogy kell fejlödnie.
2012. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4400 grammal született és bizony úgy volt a súlygyarapodás mint Nálatok. Aztán most szépen visszafogta magát és most az utolsó 4 hétben csak 40 dekát hízott. Csak az első három hónapra jellemző a gyors hízás utána már belassul. Nálunk is inkább most növekedés van, de nagyon most már 73 centi és 7300 gramm.

A kisfiam tápszeres és már megy a hozzá táplálás és négyszer eszik naponta 210-240 grammot.

Szerintem ne idegeskedj, ha gond van úgyis mondták volna. Először nekem is furcsa volt, hogy nem hízik annyit, no de nem is fogy szépen fejlődik így én már nem aggódom.

4 és fél hónapos kisfiú anyukája.

2012. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,most egy kicsit megnyugodtam.Marci 4000gr-al,és 58cm-el született.Most /majdnem 4hónaposan,15-én lesz 4hónapos/ 7000gr,és 67cm. :D Kedves 2.válaszoló,az lenne a kérdésem,hogy csak szopcsival hízott ilyen szépen a babád?Gondolom már most eszik mást is,de míg nem evett mást,addig csak cicizett?
2012. dec. 13. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg az volt a problémám, hogy keveset nőtt cm.-ben.A védőnőm mondott valamit ami megnyugtatott.Aki nagy súllyal születik az nem hízik annyit, mint aki kevesebbel.Pl.egy 2700 grammos baba többet hízik 3 hónap alatt, mint egy 4 kilós. Az én lányom hosszan született 57 centivel..
2012. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Dehogy cicizett:( A tápszert is alig bírtam beleerőltetni és még most is csak küszködés a tápszer. Eleinte a kanalasokat sugárba kihányta, most már gyönyörűen hatalmas mennyiségeket megeszik, de az ivás nem megy csak a tápot fogadja napi 3X 2és fél dl, de sokszor hagy belőle.

2012. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom 33 dekát hízott 3. hónapról a 4. hónapra, és 3 cm-r nőtt, előtte mindig többet, de szerintem az a lényeg, hogy hízik, nem muszáj mindig ugyanannyit gyarapodnia.
2012. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!