Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos a kisfiam, és úgy...

Csylluka kérdése:

2 hónapos a kisfiam, és úgy veszem észre, hogy a nagymamáját jobban szereti, és olyan mintha azt hinné, hogy ő az anyukája. Pedig minden szeretetet és minden törődés amit csak egy anya megadhat gyermekének megadok neki. Vagy csak féltékeny vagyok?

Figyelt kérdés
segítsetek kérlek, egy szomorú anyuka...szerintetek a Olivér tudja, hogy én vagyok az anyukája? És ha igen miből tudja megítélni?

2012. dec. 13. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy a mamit jobban szereti?

Afelől légy nyugodt, hogy tudja, hogy Te vagy az anyukája:)! Honnan? Az illatodat felismeri, a hangodat is, Te táplálod...

Nyugodj meg, mert a legkisebb stresszt is megérzi a babád, és e miatt keresheti olyannak a társaságát, aki nyugodt, akinél ő is megnyugodhat.

2012. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Két hónaposan még nem szeret senkit, ahhoz túl kicsi.

Ha a nagymama is törődik vele, megdajkálgatja, akkor vele is szívesen van. Neked sem kell állandóan csak vele törődni. Akkor szeretgesd,amikor szoptatod, tisztába teszed.

Ha beteg lesz, vagy bármi baja van, akkor ha szereti is a mamákat, apukát, csak te kellesz majd neki.

2012. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok, nagyon ajánlom Neked ezt a kis cikket:):

"A hordozás segítségével megnyugtatott, magát biztonságban érző baba a szülőt elégedettséggel tölti el, kerek lesz a világ. Ahhoz, hogy ezt az állapotot fenntartsuk, vagy létrehozzuk, fontos, hogy gyermekünk igényeit minél hamarabb észleljük, és ezekre megfelelő, gyors reakcióval válaszoljunk. Ha a kicsink a közvetlen közelünkben van, akkor ezt könnyen meg tudjuk valósítani, hiszen egyből látjuk, érezzük a felmerülő problémát, igényt, legyen az éhség, szomjóság, vagy tele pelus . A gyors és megnyugtató válaszreakció jutalma a baba elégedettségén keresztül az, hogy ügyesnek érezzük magunkat. Képesnek arra, hogy csecsemőnk igényeinek megfeleljünk, tehát anyai, apai kompetenciánkban megerősödünk. Ennek pedig kétségtelenül fontos szerepe van a gyermeknevelésben, hiszen egy önbizalommal teli, nyugodt, kiegyensúlyozott szülő az egyik legfontosabb és legbiztosabb háttér a gyermek és a család számára.(...)"

innen: [link]

2012. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, ők még annyira pici kis ösztönlények.. náluk még nincs olyan hogy a mamát jobban szeretem anyunál...

Megismeri a hangod, az illatod. Lehet fáradtabb vagy, kimerültebb, stresszesebb, ők ezt felismerik és megnyugszanak olyan ember társaságában aki nyugalmat, pozitív dolgokat áraszt.

Amikor mi hazajöttünk a kórházból nagyon stresszes voltam (születési rendellenességet állapítottak meg a babánál, persze mára semmi baja, de akkor padlóra vitt) és bizony volt hogy amikor kint volt a védőnő aki egy hihetetlen pozitív kisugárzású, kellemes hangú szimpatikus ember, csak ámultam hogy az én babám sírás nélkül tűri a vetkőztetést, a pelusozást, a vizsgálódást, miközben volt hogy nálam nehezebben nyugodott meg.

Biztos hogy nem hiszi hogy a mamája az anyukája.. ez 100% hisz nála jobban fel sem ismerhet senki.. gondolj bele, te voltál a kis otthona, minden rezdülésedet ismeri.

kitartást és nyugi!

2012. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod? még ha nem is, a sok testkontaktus, akár meztelen testtel erősíti a kötődést. 2 hónaposan még nagyon kicsike, mindenki felé egyformán fordul, főleg, ha napi szinten találkozik velük :)
2012. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

MIvel császárral szültem egyáltalán nem volt tejem. Ráadásul

ahogy megszületett egyből elvitték tőlem a koraszülött osztályra mert székletet ürített a magzatvízbe ami a tüdejére és a gyomrába került, így sajnos tüdőgyuszival és fertőzéssel született, így én csak 3 nap elteltével foghattam a kezembe, sajnos nem én voltam az első akit megláthatott és érezhetett. lehet , hogy emiatt is van ez, hogy nem érzi magát nálam biztonságban. ?

2012. dec. 13. 15:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szegénykém, nem így van! Nálunk a férjemet "imádta" az elején, nálam mindig sírt, pedig imádom. De nem gondoltam, hogy őt jobban szereti. Azóta fordult a kocka, belém csimpaszkodik, ha valaki meg akarja fogni :)
2012. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mivel, hogy anyukámmal élünk még, már ezerrel lakást keressek, hogy elköltözünk, teljesen megvagyok már bolondulva, és az a baj, hogy magamra haragszom.. Hogy biztos én vagyok a rossz anya meg, hogy nem teszem ez egy jol a dolgom, pedig imádom és mindent amit lehet állandóan megteszek Olivérnek hisz ez egy anya dolga sőt szerintem még többet is megteszek. képes vagyok egész éjszaka nem aludni csak hogy minden levegő vételét halljam..
2012. dec. 13. 15:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Túlaggódod, és "túlfárasztod" magad! Én sem tudtam 3 napig megérinteni a picim, nálunk én voltam intenzíven az élementős-sürgősségi császár után...apa látta el őt és engem is az első napokban...nála alszik a legjobbakat, nehéz volt feldolgoznom nekem is ezt az "első kontaktus-hiányt"! Sajnos így alakultak a dolgok, túl vagyunk rajta és nem szabad ezeken rágódni! A te életed is szépen lassan alakul és olyanná válik, amilyet szeretnél (pl elköltözés). De addig is aggódás nélkül élvezd a babád társaságát és nyugodtan fogadj el segítséget, ha van!

Sok sikert!

2012. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok, tudom hogy mit érzel.. de nem így van! Ne pörgesd bele magad, hogy nem szeret stb.. Hihetetlen kis radarjaik vannak. Mi is egy hét után jöttünk haza addig naponta kétszer simogathattam meg. Apával hamarabb megtalálta a "közös hangot" mint velem.. DE ma ha csak egy szösz is van a kezén hozzám szalad vagy bármi baja van.. ha kicsit is rosszul érzi magát akkor el nem ereszt egész nap, szorít és szeretgetni "kell". Szépen lassan feloldódsz te is. Tudom, hogy könnyű mondani, utólag már én is okos vagyok, de hidd el megértelek! Próbáld ezeken túl tenni magad, próbálj csak magatokra figyelni és ne agyalj azon hogy hogy szültél csak azon, hogy szeressétek egymást! Minden jót és kitartást!
2012. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!