Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrleszívás éjszaka? Ti...

Orrleszívás éjszaka? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Beteg a fél éves babám. Piszkosul náthás. Éjjel is szívni kellene, de eddig amikor csak csináltam, úgy kiébredt, hogy utána két órámba telt visszaaltatni.

Múlt éjjel nem szívtam le, de úgy ébredt reggel, hogy a szemén is jött, meg a fél arcán a rászáradt cucc. Nem tudom mi a megoldás. Így is óránként kelek, van hogy még sűrűbben, mert sír, és akkor szoptatom...



#éjjel #orrleszívás
2012. dec. 13. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen! :( Én megpróbálom minél kevesebb idő alatt letudni. A porszívó be van dugva az orrszívó elkészítve, éjjeli fény bedugva. (ez ad annyi fényt, hogy látom mit csinálok és nem kell villanyt kapcsolnom)Ha felébred rögtön ki is szívom neki, 2-3 perc alatt letudjuk és már alszik is. Minden baba más, lehet a tiednek több idő kell, hogy visszaaludjon. Viszont én nem hagynám, hogy teli orral aludjon, mert ő sem piheni úgy ki magát és persze egészségügyi okai is vannak. Ha tele van az orra szívni kell nincs mese, akkor hamarabb is túl is lesz/lesztek rajta, mintha hagynád benne pangni a "cuccot". Mielőbbi gyógyulást a kicsinek! :)
2012. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak az a baj, hogy a két "leszívós" éjszaka után én voltam teljesen használhatatlan.

És van két nagyobb is (3 és 5 évesek), és ők is betegek. Így összességében az éjszakai (és nappali) műszak már kegyetlen.

(Bár ők most szerencsére alszanak. Viszont a pici itt a karomon, hiába is pihennék, ő nem alszik :o)

2012. dec. 13. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen szívd ki neki, tudom hogy nehéz de te sem szívesen aludnál betegen, taknyos orral. Én legalábbis mindig felkelek éjszaka orrot fújni ha beteg vagyok... Nem lehet úgy normálisan aludni.


Segítséged nincs? Hívj át valakit amíg te egy kicsit pihensz. A nagyok nincsenek oviban?

2012. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Golan Trevize ***** válasza:

Mi akkor szívtuk, amikor megébredtek, mert már zavarta őket az eldugult orr.

Szívás után hamar visszaaludtak.

2012. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy mikor megébredt akkor leszívtam és utána adtam neki cicit,így vissza is aludt utána.
2012. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincsenek oviban, mivel betegek. Vagyis már lábadoznak. Valami vírus végigment mindegyiken. Először láz és köhögés, majd nátha.

A picinek nemvolt láza. Csak a köhögés.

De fogzik is, így összességében minden éber alvó fázisban megébred már betegség nélkül is. Így meg 20 percenként.


Amúgy éjjel a férjem segít, a nagyokhoz ő kel. Vagy aki ébred, de általában ő.

Csak nulla alvással nem megy. :o(


A nagyoknál nem emlékszem ilyenre, ők orrszívás után visszaaludtak.

2012. dec. 13. 16:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze adnám én is a cicit, de amióta fogzik, a komfortszopi nem kell neki. Éhesnek meg nem éhes. :o(
2012. dec. 13. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is akkor szívtam neki, amikor megébredt. Én még a nagy villanyt is felkapcsoltam, mégis simán visszaaludt utána. Kb. 2-3-szor kelt éjjel. Ez ilyen sajnos, inkább legyek használhatatlan 1 hétig, minthogy arcüreggyulladása legyen a kicsinek.
2012. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy leszívom az orrát, majd gyorsan adok neki vizet, az megnyugtatja és azonnal visszabír aludni. Ha nem adok inni, akkor az enyém is fent van egy órát simán.
2012. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fektetés előtt a kiszívott orrába cseppents nasivin, vagy novorin orrcseppet. Majd éjjel még egyszer. Így kevésbé lesz taknyos az orra, jobban fog aludni. 7 napig lehet orrcseppezni.
2012. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!