Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ciki, ha karácsonyra...

Nagyon ciki, ha karácsonyra nem kap semmi nagyobb ajándékot a 4 hónaposom?

Figyelt kérdés

Kis korkülönbség van a két kicsim között. Egy zacskónyi csörgő, mókakocka, szivacslabda, kiskönyv stb van, amit ebben a korban szokás ajándékozni. Sőt,van olyan is vagy 4-5 db, amit még ki sem bontottunk. Van játszószőnyeg, babahinta, etetőszék, minden megmaradt a nagyról. Ruha rengeteg. Arra gondoltam, kiteszek a nem megbontott ajándékokból a fa alá, meg kap body-t olyan méretben, amikor elkezdődik a hozzátáplálás, mert akkor az már fogyó eszköz lesz. Ez így gáz??

Csak az a bajom, mert nem akarom, hogy folyamatosan a nagytól örökölt cuccokat kapja, de most ezt mégis fölösleges kiadásnak gondolnám. Szerintetek??


2012. dec. 14. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Sztem nem ciki. Úgyse nagyon érdekli. a karácsonyfa, csillagszóró, fények sztem jobban érdeklik. Mi hasznos dolgokat veszünk, ami úgyis kell, pár új ruha, itatópohár, tányér.
2012. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez majd csak később lesz gáz,ha mindent a nagytól örököl,és neki nem nagyon vesztek újat.Férjeméknél volt ez,ő az idősebb,az öccse mindent tőle örökölt.Sógorom azóta is ....hogy is mondjam....kissé komplexusos,mai napig emlegeti hogy ő mindig a kinőtt cuccokat kapta.szerintem ez baromi nagy törést okozott neki.4 hónaposan még nem gáz,mert úgysem fog rá emlékezni,a későbbiekben én erre odafigyelnék azért!
2012. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Most még nem, mert ő úgysem fogja föl. Kapjon valamit, de nem kell hogy az nagy legyen - sem fizikailag, sem értékben :-)


Viszont később már valóban oda kell majd figyelni, hogy ne azt érezze hogy neki csak a használt jut.

2012. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Én tudod miért vettem ajándékot a 7 hónaposomnak (ugyebár ő sem érti még)? Mert a kedves nagyszülők kiadták, hogy de igen, vmit kell venni szegénynek (?), mert a 4,5 éves tesója is kap. (sőt, 24-én nálunk lesz a kari: kell oda is, meg 25-én megyünk anyámékhoz, oda is kell...)

Kínlódtunk is a párommal, hogy mit vegyünk :)

Szóval én sem vettem volna semmmit, legfeljebb a kádba azokat is a kis műanyag kacsákat.

2012. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Egy 4 hónapos esetében az se lenne gáz, ha semmi se kerülne a fa alá, mivel nem ért még semmit az egészből. Ez inkább a szülőknek fontos ilyenkor. Ha téged az nyugtat meg, vegyél neki is ajándékot, csomagold be, tedd a fa alá.
2012. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, igen, később én is oda szeretnék figyelni, hogy neki is legyen valami új dolog. Gondolom az értékesebb játékokat később eladom majd, hogy más fajtát vegyek a kicsinek, hogy neki is legyen majd új.

Ruhából meg úgyis mindig lesz ami elhasználodik, de sokat fog örökölni is. Remélem nem lesz komplexusa ettől. Én is második gyerek vagyok, sokat örököltem, de kaptam újat is. Próbálom majd normális szinten tartani a dolgokat...

Utolsó: én is a család véleményétől tartok, végülis ezért a kérdés.. :-)

2012. dec. 14. 09:01
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
1 vagyok.Én úgy gondolom,ha legalább annyira tiszteli az ember a 2.gyerekét,mint az elsőt,legyen akárhány hónapos,ugyanúgy vesz neki ajándékot mint az elsőnek.Ugyanúgy a család tagja ő is mint a tesó.Nem kell nagy dologra gondolni,de ne essen ki a szórásból.az hogy semmit ne kapjon,közben a másik kap,azt durvának tartom.A család véleményét le kell kakálni,vagy vegyenek ők neki valamit, amit gondolnak.
2012. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom is 4 hónapos, de fog kapni ajándékot szépen becsomagolva. Őt biztos nem zavarná, ha nem kapna, de engem igen. Bele is őrülnék. Sőt csak neki veszünk, mi szülők már évek óta nem szoktunk. Ez inkább nekem lesz emlék, hogy készültem, csomagoltam, stb. Lesz róla fénykép és jó érzés lesz megnézni, hogy a babánk első Karácsonya milyen volt. Bár nekünk első gyerek. Nem tudom, hogy második gyereknél ez már nem annyira fontos?
2012. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Dehogynem fontos, úgyanúgy,mint az elsőnél. Férleértés ne essék, nagyon szeretem mindkettőt.

Kisebb ajándékot ő is fog kapni, ahogy írtam. Épp elég lesz nagyobb korukban mérleggel mérni ki-mit kap, sztem erre még ráérünk.

Az a baj, hogy a karácsony lassan inkább az ajándékokról szól már, mint a szeretetről. A fogyasztói társadalom hatása.(?) Mellesleg a nagyobb fiam ajándéka sem túl drága. Nagyfiamra is "csak" 5000 ft-ot költöttünk. Nekem nagyobb élmény lesz az, hogy a nagyobbal együtt sütünk. Két évesem annyira élvezi a konyhai dolgokat, és sokkal jobb lesz a napom tőle, ha ő jól érzi magát, mint attól, hogy egyel több ajándék legyen a fa alatt. A kicsivel ilyet még nem tudok, de attól még nagyon szeretem. De később vele is fogok hasonlóképpen készülni. Valahogy így gondolom az ajándéknál is, később neki is ugyanebben lesz része.

2012. dec. 14. 09:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Valamit vennék neki, főleg azért mert a nagy megfogja kérdezni, hogy a kicsi rossz volt vagy miért nem hozott neki a Jézuska ajándékot. Erre meg mit lehetne mondani.
2012. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!