Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátokat fürdetitek...

Újszülött babátokat fürdetitek minden nap? Mikor fürdettek (reggel-este)?

Figyelt kérdés
Már mindent olvastam pro és kontra a témában, szeretném tudni, ti mit gondoltok, hogyan csináljátok?! Én minden este megfürdettem eddig (3 hetes).
2012. dec. 15. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos a lányom. Minden este fürdetem, de nem túl későn, olyan 5 óra körül. Ha esetleg valami miatt nagyon ritkán kimarad azért nem vágok eret magamon.
2012. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
első babát igen. Másodikat már csak kétnaponta 3 hónapos korig, mert ő nem is kakilt minden nap és nem böfizte le magát. Ált. fél 7 felé szoktuk fürdetni, de jó gyorsan, mert utálta és végig ordított sokáig.
2012. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Persze hogy minden nap fürdetek! Én vallom azt hogy a kicsiket is "felnőttként" kell kezelni amennyire hagyja a kicsi. Én amikor én ebédelek vagy vacsizom, akkor őt is készítem elő az evéshez és ő is eszik velünk fél éves ( bébi kaját persze, egy falat neki egy nekem így mindketten jól lakunk) fürdésnél is így előbb ő fürdik aztán benn van végig pihenőszékben egy játékkal ( ami persze nem köti le úgy mint engem nézni és "beszélgetni" hozzám). Amíg kissebb volt elő fordult hogy 1*-1* nem úgy jött ki esetleg végig aludta a fürdetés időt vagy nem voltunk otthon addigra( este 6-7 között szoktam fürdetni).
2012. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Énis minden nap :) Akkor fürdik mikkor jön az evés idő elötte fürdik :) Nagyon szereti ő. Az első naptól minden nap, kb 10 percig simán.
2012. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hiszen nekünk is kell és szükségünk van rá,mint higiéniai okokból,mint a komfortérzés miatt.

Nálunk késői fürdés van. Fél 10 körül ébred és akkor pancsi utána evés és alvás. De van ,hogy 8-kor. Nincs pontos idő soha,hiszen össze vissza alszik eszik és felébreszteni pedig nem fogom. Volt már ,hogy kimaradt este a fürdés ,mert többet aludt de akkor reggel megfürdettem.Most meg már élvezi a pancsit így nem is fosztanám meg ettől az érzéstől :) 9 hetes babó anyukája


Amúgy nem értem azokat akik nem fürdetik minden nap.

2012. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Minden egyes nap fürdik születése óta 15 hónaposom. 1 éves korától annyi, hogy már sűrűbb lett a haja és azt külön csak 2 naponta mosom (bár sokszor naponta lesz, mert már egyedül akar enni és össze keni). Soha egy másodpercig sem gondoltam rá, hogy ne pancsoljon. Ő is szerette. Csecsemőként talán nem mindig, de olyan 3 hónapos korára már kifejezetten élvezte a pancsolást és a gumikacsákat. Ez neki egy külön esti program. Szerintem azért is fontos a napi mosdás, mert hát be van bugyolálva a popsijuk. Igaz, hogy a mai pelenkák már nem vákum dobozok, de azért még is csak egész nap ott tartják azokat a kórokozókat amiket mi ,,csak" popsitörlővel takarítunk le.
2012. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! 4 hónapos a kislányom és mindig is fürdettem őt minden nap, ez a természetes! Volt már egy hasonló kérdés, meg is lepődtem rajta! Én olyan este 8-9 körül fürdetem a babámat, utána vacsi és alvás!
2012. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fürdetem minden nap, egyrészt mert nem koszos, nem izzad, nem homokozik, stb. :) Másrészt azért, mert nem is fér bele időben sokszor az esténkbe.

A 4 éves gyerekünket minden nap fürdetjük, de ő már oviba jár, homokozik, koszos lesz.

A gyerekeket este 7 körül szoktuk fürdetni, mi szülők pedig mindig reggel zuhanyzunk.

2012. dec. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3és fél hónapos a fiam. Kb 2 hetes koráigminden másnap fürdött. Utána minden nap. Denagyon ritkán nekünk is kimarad 1-1 fürdetés. Haját a mai napig 2 naponta mosom csak. 6 és 7 között fürdetjük.
2012. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A lányom 2hónapos de én is mindennap fürdetem!a korházba is fürdették mindennap!!felfrissül meg egyébként nagyon szeret fürdeni!
2012. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!