Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a babájának is maradt...

Másnak a babájának is maradt már ki széklete?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 hónapos, 7 hetes kora óta tápszeres és eddig mindig volt széklete, napi hol 1, hol 2, hol 3, de a lényeg az, hogy minden nap volt. Már kb. 3 hete váltottunk Hipp tápszerről Humana Baby Fitt banánosra, ízlik neki, nincs vele semmi gond az időnkénti becsomósodáson kívül. Tegnap próbáltam meg neki adni bébi sütőtökpürét, ízlett is neki, 10 kanállal evett belőle, de én úgy vettem észre, hogy rá pár órára azt kakilta ki, mert nagyon világos volt a széklete. Ma pedig egyáltalán nem volt neki, még csak nem is erőlködött, kicsit el vagyok most keseredve. Szerintetek a püré okozza most ezt? Félek, hogy holnap sem lesz kakija, mert hétvége van, és kinek szólnék.
2012. dec. 15. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A sütőtök széklet lazító,tehát attól biztosan nem lehet "kimaradása".Bár én ezt nem nevezném annak.Azért nem gépek vagyunk,hogy napra-percre pontosan produkáljunk.És ez nincs másképpen egy kisbabánál sem.Nem törvényszerű,hogy így kell lennie.Ha már mondjuk 3-4 napja nem lenne kaka (ennyi idős babánál ugye ilyenkor már azért illik alkotnia a pelusban,hiszen nem újszülött),akkor megértem hogy aggódsz.De így teljesen felesleges.Nekik is még folyamatosan fejlődik,alakul a kis szervezetük,emiatt is lehet.
2012. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sütőtökpürével kezdtél, almát, répát, stb. nem adtál? Nálunk a hozzátáplálás megkezdéséig minden nap volt kaki. A hozzátáplálás elején csak 3 naponta. Vannak olyan babák, akik így reagálnak a hozzátáplálásra. De kb. 2 hét és helyre jött nálunk.

De igaza van az első válaszolónak, lehet, hogy nem érzékeny a kicsi a hozzátáplálásra, csak egyszerűen ilyen nap volt.

2012. dec. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat! 3 és fél hónaposan adtam neki tejpépet, de nem fogadta el. Azóta tegnap adtam neki először tápszeren kívül mást, ami csak a sütőtökpüré volt, semmi más. Inni adtam neki bébiitalt, de azt már korábban is ivott, kb. 3 hete és volt ugyanúgy széklete.
2012. dec. 16. 00:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma volt széklete 3-szor is a kicsikémnek :)! Nagyon örültem neki! Bepótolta a tegnapi kimaradást!
2012. dec. 16. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!