Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenka kiütés lenne?

Pelenka kiütés lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával fordulok hozzátk, hogy a lányomnak egy pár napja piros hólyagok jelentek meg a nunijánál. Az lenne a kérdésem, hogy ez lehet pelenka kiütés? Hogy néz az ki?

Naponta 5x 6x van pelus cseréje mindig kitörlöm neki popsitörlővel. Lehet az a baj, hogy most pelenkát váltottunk?

Mivel lehetne ezt kezelni?

Köszönöm szépen a válaszokat, mert ilyenünk még nem volt és sosem volt még csak piros sem, és viszont csak ott van a popsijánál nem.


2012. dec. 16. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is volt ilyen. A nedves popsitörlőt csak kakinál használd, utána alaposan töröld szárazra a bőrét! A gyermekorvosunk csukamájolajos krémet (gyógyszertári) írt fel, az tényleg nagyon jó, gyorsan és hatásosan tüntette el a kiütéseket! Pedig jó sok volt, és nagyon csúnya. Illetve még a kamillával (tea) való törölgetés is jó! De a legjobb a krém!

7 hetes kislány anyukája

2012. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor kipróbálom ezt és vissza állunk a régi pelusra. Akkor ma este át is törlöm kamilla teával. Mert az most van is itthon.
2012. dec. 16. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
A kamillás törölgetés használhat, meg sokat segít, ha néha egy picit meztelenül hagyod pl. fürdetés után a meleg szobában. Én egyébként Neogranormont kennék rá, attól elmúlik. Milyen pelenkát használtál/használsz?
2012. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg a pelenka váltástól van.

Nekünk is volt, mikor a Libero helyett egyszer Pamperst vettem.

2012. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pamperst volt most ludas. Vettünk Huggest és most szépen javul a bőre. Azért nem tudom mit használtak amit a lányom nem bírt de nagyon csúnyán nézett ki a bőre tegnap. Most egy éjszaka alatt sokat nyugodott. Igen szoktam hagyni szellőzni a kis bőrét. Pedig azt hinné az ember, hogy márkás pelenkától nem lehet baj.
2012. dec. 17. 07:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg töröld szárazra a baba fenekét a nedves popsitörlő után. Én pelenkázásnál kamillás krémet használok, azóta nem voltak kiütések. Még ajánlom Neked a freyderm kamillás fürdetőt, az a fürcsiknél megnyugtatja a kislányod bőrét.
2012. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Most, hogy a régi pelusra vissza álltunk mérföldekkel szebb a lányom kis punija. Most nevelem szobatisztaságra és ilyen még nem volt. Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét és ment mindenkinek azöld kéz is. :)
2012. dec. 18. 08:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez volt a lányomnál. Akkor a Neogranormon kenőcs segített. Azóta is maradtam a Neogranormonnál, de nem a kenőcsöt, hanem az új tégelyes cinkoxidos védőkrémet használom és semmi problémánk nincs.
2012. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!