Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres kérdések?

Tápszeres kérdések?

Figyelt kérdés

1:el lehet úgy készíteni hogy: babavíz mikróba,bele a táp összerázni? humana baby fit

2:ki kell önteni a maradékot vagy következőre még jó?

3:éjszakára ha összerakom maradhat a szobájában vagy inkább hűtő?

4:cumisüveget elég csak elöblíteni? 4 és fél hónapos.

én így csinálom de nem tudom jó-e?


2012. dec. 17. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. biztos lehet, de én pl. nem szeretem a mikrot, így melegítettem a vizet (cumisüvegmelegítőben)

2. mindig kiöntöttem ami megmaradt, bár szerintem 2-3 óra alatt biztos nem lenne baja, de azért biztos ami biztos:)

3. nem raktam össze éjszakára, mindig frisset csináltam. Amikor lefeküdtem, betettem a vizet a melegítőbe, mellé a cumisüveget - benne a tápszerrel, és ha kelt, csak ráöntöttem a tápszerre a vizet, összeráztam, és már ette is.

4.Mindig elmostam rendesen a cumisüveget.

2012. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kis lábosba szoktam forralni sima vizet, azt visszahűteni valamennyire bele a tápszer aztán azt is hűteni amíg ehető lesz. a maradékot ki szoktam önteni, nem adnám neki újra mert úgy tudom nem lehet melegíteni. éjszaka ha kell frissen csinálok neki, a cumisüveget elszoktam mosni mosogatószerrel meg néha kiforrázom. én így csinálom.
2012. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nagyenn nagydé ***** válasza:
Ezek általában rajta vannak a dobozon
2012. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is mikróztam a vizet, de csak olyan üvegben, ami BPA mentes.

A maradék tápot mindig kiöntöttem.

Éjjelre nem készítettem előre el, mindig csak frissen kapott.

A cumisüveget mindig elmosom normálisan szivaccsal mosogatószerrel, még éjjel is.

Kifőzni nem kell mindig, de elmosni igen.

A tápszer zsíros, az öblögetés nem takarítja le rendesen az üveg falát.

2012. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. El lehet, én is úgy csináltam eleinte. Már fél éves a fiam, jobban szereti szobahőmérsékleten, így ezzel nincs gondom.

2. 24 óráig felhasználható a maradék hűtve.

3. Mindenképp hűtő, a melegben megromlik.

4. Néha én is csak elöblítem, de jobb elmosni.

2012. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.én babavizbe és mikroba csinálom,nem fogok éjjel forralni,bár már nem nagyon kel fel éjjel,de reggel 6-7kor se gáztűrhelyezezek,mikor épp hogy felébredtem.

2.én 2 órát hagyom állni,utána kiöntöm.csak akkor kapja a maradékot meg,ha evett és nézelődik,majd megy aludni 1,5órára rá újra,de sokszor nem fogadja el már azt ami állt egy órát.

3.inkább frissen csináld,nem sok idö...

4.2,5hónapos a lányom és elmosom az üvegeit csak,1-2naponta kifözöm,többi idöbe mosogatószer és viz.itt nagyon forró viz jön,tehát kb mintha kiforralnám.

2012. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1:Én minden nap felforralok kb 1 liter vizet, lehűtöm, bele az üvegbe. És mikor csinálom neki a tápszert, akkor csak megmikrózom iható hőmérsékletűre a vizet, bele a tápszer, összerázom és már eheti is.

2: Ha a teljes adag valamiért megmarad, akkor hűtőbe rakom és azt melegítem következő evéshez.

3: Éjszakára mindenképp hűtőbe tenném, bár én nem készítem el előre, mert az sem tart sokkal tovább ha éjjel csinálom meg, mint hogy a hűtőset melegítem.

4: Én mosogatószerrel mosom el, de volt rá példa, hogy kiöblítettem (pl utazás közben)

2012. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Igen mikróba oké. Én ásványvizet használok (Szent királyi, Mizse, stb..)

2. Szerintem,ha 1 órán belül megeszi, akkor nem kell, de ha nem eszi meg fél-1órán belül, akkor mindenképp öntsd ki.

3. Én sosem készítettem előre, csak frissen. Semeddig nem tart, 3perc. De ha nagyon el akarod készíteni előre, akkor mindenképp hűtő.

4. Én 6hós koráig kizárólag mosogatógépbe mosogattam és utána sterilizáltam! 6hós korától pedig csak mosogatógép! Még sose volt, h csak elöblítettem volna! Úgy koszos marad!!!!

2012. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! persze nem csak elöblítem hanem folyatom rá a forró vizet pár percig. nálunk szinte forr a víz olyan meleg. nem mosogató szereztem mert azt hittem azt árthat.
2012. dec. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!