Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő mellett is...

Légzésfigyelő mellett is veszélyes a babát hason altatni éjjel?

Figyelt kérdés

3 hetes múlt,és nagyon nyöszörög éjjel,oldalt szoktam altatni felváltva az oldalakat,de sokat nyöszörög és max másfél-2 órát alszik.Éjjel háton abszolút nem hajlandó maradni.

Hason szeret és úgy 3-4 órát is alszik egyhuzamban.Nappal folyton nézem vesz-e levegőt,ma éjjel légzésfigyelő mellett is figyelgettem,de azért néha én is szunyókáltam. Úgy tudom a bölcsőhalál itt a leggyakoribb,főként fiúknál.

Elvileg azt kivédi a légzésfigyelő,hason altatás ellen szól még,hogy visszaszívja a kifújt széndioxidot...ezt nem nagyon értem,hiszen,ha elfordítja a fejét,akkor rendes oxigén szív.

Illetve,hogy a matracba belefúrja a fejét..A kókuszmatracba nem tudja szerintem,meg ügyesen átfordítja egyik oldalról a másikra..

Mindezek ellenére lehet baj?Féltem...



2012. dec. 17. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem születésüktől fogva hason aludt mind 3 gyerkőc. Nem volt gond. A légzésfigyelő jelez ha baj van.
2012. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer megkérdezted.

Persze, nyugodtan, de szerintem ugyanazokat a válaszokat fogod kapni.

2012. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van légzésfigyelőm kisbabám koraszülött,csak hason aludt mivel az inkubátorba is hason altatták mert hasfájós volt.Ha van légzésfigyelő az biztonságot nyújt ha hason alszik mert ha bár mi lenne ami remélem nem lesz hamar tudsz segíteni.Mi 3 hónaposan már hanyatt aludtunk mert elmúlt a hasfájás.Kisfiam nagyon korababa volt 1500g 40 cm 31 hétre született én szinte végig éber voltam éjjel nappal mert nagyobb az esélye a korababáknál a bölcsőhalál.Most 5 hónapos és már csak éjjel van légzésfigyelők.Ne izgulj lényeg hogy ne legyen semmi olyan tárgy ami akadályozza a légzését.Arra kell nagyon figyelni hogy a kis orra ne menjen be a matracba mert így fen áll hogy szénmonoxidot lélegez be.
2012. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a lányom 3 hetes kora óta hason alszik! Ha gond lenne, bejelez a légzésfigyelő! Nyugodtan altasd úgy! :)
2012. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hason alszik éjjel kb 3 hetes kora óta, mert ahogy a tiéd is, ő is csak hason tud több órát aludni egyfolytában. Kókuszmatracunk van, légzésfigyelőnk, és nagyon ügyesen forgatja a fejét, én nem félek ezek mellett. Ha hanyatt altatnám, annyit lenne ébren hogy én nem aludnám ki magam, sokkal nagyobb lenne rá az esély hogy túl fáradtan elesek vele, mint így a bölcsőhalálnak.
2012. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Azért van a légzésfigyelő hogy riasszon ha baj van.Ennyi.
2012. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Légzésfigyelő nélkül is hason altattam a fiamat. Ja és sima szivacs matracunk van és nme lett semmi baja.
2012. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mindketto gyerekem hason alvos
2012. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mindket gyerekem hason alszik/aludt, soha nem volt gond es van legzesfigyelo, foleg hogy a fiam elegge bukos is.
2012. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!