Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel készíthetek 1.5 éves...

Mivel készíthetek 1.5 éves babám lábáról lenyomatot? Nem gipszre gondoltam, hanem papírra való lenyomatra? Pl vízfesték?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem temperám van itthon, mindig azzal csináltam a lenyomatokat nekik, bár már 4,5 és 3 évesek, de babakorukban is. Számomra valahogy intenzívebb a szín vagy nem is tudom miért nem sima vízfestékkel csináltam ,de ha neked az van, azzal is csinálhatod szerintem.

tegnap pont ilyeneket gyártottunk:

[link]

2012. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A vízfesték sem rossz, de valaki írta már itt a cékla levét is
2012. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
meg nem probaltam de en etelfestekre gondoltam, esetleg ha valaki mar probalta milyen a tapasztalat vele? A talparol lehet vizfestekkel is, de a kezerol en nem mertem, mert teljesen azt nem lehet lemosni, viszont akkor o lenyalna rola
2012. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
simán le lehet mosni langyos szappanos vízzel! :)
2012. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi vízfestékkel csináltuk 4 hetes korában. Ez volt a karácsonyi képeslapokona amit elküldtünk.

Sima vízvestéket (korongosat) átkenegettem egy kis tálkába, beleállítottuk a lábát, majd egy A4-es lapra nyomkodtuk. Csináltunk jó párat, mire egy úgy igazán sikerült. Végül beszkenneltem, és színesben nyomtattam, és ragasztgattam a képeslapokra.

Vagy hogy tartós legyen, ha van olyan ismerősöd vagy valaki aki tud laminálni, így egy örök élet :)

2012. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Én is vízfestékre gondoltam, de úgy hogy ecsettel bekenem a lábát és úgy nyomom papírra. Bár lehet, hogy egy kicsit csikis lesz neki...:)
2012. dec. 17. 13:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szivacsot is befestékezhetsz (pl egy darab új mosogatószivacsot), bár sok anyagot felvesz, de nem csikiz annyira ha egyszer-kétszer odanyomod neki, mintha ecsettel pepecseled. Az i jó móka amúgy, de inkább kétemberes :)

a tálkába belenyomás is jó módszer amúgy.

2012. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kenj szét temperát egy papíron, lépjen bele a gyerek, aztán tapicskoljon rá egy másik papírra.

Mi sokszor szoktunk ilyet csinálni.

Kézlenyomatot is így, nagyon élvezik a gyerekek.

2012. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
sogyurmat csinaltam, most 4 honapos. nagyon mutatos! de ha papirra gondoltal, akkor tempera a legjobb.
2012. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én hobbi boltban vettem direkt gyerekeknek való úgynevezett ujj festéket( amivel kézzel-lábbal lehet maszatolni)

Annyira sűrű, hogy nem kell hígítani. Csak bekentem vele a lábát, és rányomtam a papírra.

2012. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!